Jak odświeżyć mieszkanie studenckie?

Dosłownie za moment rozpoczyna się rok akademicki i wielu studentów wyjeżdża ze swoich rodzinnych miast na wymarzone uczelnie. Aby nie nadwerężać domowego budżetu, adepci zwykle wynajmują pokój lub niewielkie mieszkanie – często wymagające odświeżenia. Jak ciekawie urządzić niewielką przestrzeń i nie wydać przy tym majątku? Mamy na to kilka prostych sposobów.

Sufit jak malowany
Jeśli mieszkanie jest małe, czasami wystarczy tylko zainwestować w odpowiedni kolor farby, by optycznie powiększyć pomieszczenie. Sufit pomalowany delikatnym, pastelowym odcieniem niebieskiego sprawi, że wnętrze będzie wydawać się wyższe. Podobny efekt osiągniemy, wybierając chłodny odcień bieli lub szarości.

Oryginalnie nie znaczy drogo
Oświetlenie nie tylko pełni bardzo istotną funkcję w pomieszczeniu podczas nauki czy pracy, ale również sprzyja wypoczynkowi i stwarza niepowtarzalny klimat w mieszkaniu. Zwykła oprawka z kablem, żarówką oraz kolorowymi dodatkami, na przykład pomalowanymi styropianowymi kulami różnej wielkości, może z powodzeniem zastąpić awangardową lampę.

Łazienka w nowej odsłonie
Nie trzeba od razu dzwonić po fachowca i urządzać generalnego remontu łazienki, zrywając ze ścian stare kafelki. Aby tego uniknąć, można kupić specjalną farbę renowacyjną oraz wałek i w jeden weekend odświeżyć łazienkę.
źródło: newsrm.tv

You may also like...

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *