Jak odnowić zniszczone meble?

Zamiast wyrzucać stare meble zawsze można je odnowić. Wykorzystując farbę, taśmę i tapetę możemy zrobić ładne i ciekawe niczym nowe szafki.
renowacja-mebliKomodę, biurko a nawet regał możemy umalować na biały, kremowy lub błękitny kolor. Posłużą nam jeszcze długi czas.  Jeśli meble są jedynie zniszczone: zarysowane lub obdrapane to po odnowieniu będą wyglądały jak nowe.

Od czego zacząć?
Najpierw musimy wymierzyć i zastanowić się jak ma wyglądać szafka, którą chcemy odnowić.
Mając wymiary, farbę i tapetę zaczynamy renowację. Zawsze wycinamy o kilka centymetrów więcej niż wymiar drzwiczek, blatu czy szuflad. Odkręcamy uchwyty, gałki, gdyż nie będą pasowały do nowego wyglądu.
Zniszczoną szafkę musimy doczyścić papierem ściernym. Róbmy to dokładnie, żebyśmy nie musieli poprawiać nierówności..

Najpierw musimy wymalować boki i wybrane części ładnym kolorem pasującym do wnętrza.  Malujemy dwukrotnie, żebyśmy mieli pewność, że osiągniemy oczekiwany efekt i odstawiamy domiara wyschnięcia. Wycięte fragmenty tapety przyklejamy na szafkę. Oczywiście musimy to robić niezwykle starannie i na bieżąco wygładzać nierówności. Nadmiar tapety kleimy na krawędzie mebla. Musimy dobrze posmarować klejem.

Do gotowej szafki przykręcamy nowe uchwyty.
Możemy mebel odnowić samą farbą. Potrzebujemy więcej kolorów.

Warto odnowić stare zniszczone meble czy też pojedyncze szafki, żeby pokój lub kuchnia nabrały świeżości. Po pierwsze będziemy mogli być zadowoleni z siebie, a po drugie odmienimy nasze mieszkanie i uzyskamy stylowe meble. Jest jeszcze inny powód – finansowy. Nie zawsze mamy pieniądze, by kupić nowe meble. Skoro te, które nam służą są jedynie zniszczone na zewnątrz to taniej będzie je odnowić, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze możemy spożytkować na inny cel.
arka

You may also like...

1 Comment

  1. Mam bejcę Vidaron, a myślę, czy nie lepiej byłoby meble drewniane zabezpieczyć właśnie lakierem. Bo chyba powinno być tak, że jedno po drugim najlepiej stosować.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *