Jak zregenerować organizm i zrelaksować ciało?

Nie ma nic lepszego dla zregenerowania organizmu niż wieczorna kąpiel. Nie tylko się zrelaksujemy, ale odzyskamy energię witalną. Jeśli dodamy do niej np. aromatyczne olejki poczujemy się odprężeni. Kąpiel także ujędrnia ciało. Woda to raj dla ciała i duszy. Już w starożytności kobiety znały zalety kąpieli.
olejki-do-kapieliZmęczenie, stres lub napięcie negatywnie wpływa na urodę. W kąpieli zapominamy o problemach i troskach minionego dnia. Olejki eteryczne  dodane do wody przyniosą ulgę i zupełne odprężenie. Kilkunastominutowy prysznic pobudzi nasze ciało i doda energii. Oprócz olejków możemy dodać do wody płyny i żele o intensywnych zapachach. Ciepła kąpiel jest wskazana jesienią i zimą, kiedy jesteśmy przemarznięci czy też przeziębieni. Po kąpieli warto zrobić sobie masaż.

Zrelaksuj się pod prysznicem
Temperaturę wody powinniśmy dostosować do naszego nastroju. Pamiętajmy, że gorąca woda pobudza krążenie i podnosi ciśnienie. Dla relaksu stosujmy przemiennie zimny i bardzo ciepły prysznic.  Taki natrysk jest szczególnie ważny  dla stóp. Powinniśmyprysznic przynajmniej przez 3 minuty pobudzać w nich krążenie, a po kąpieli zastosować masaż (masażerem lub dłońmi). Znakomicie  działa na zmęczone stopy, które musimy szczególnie pielęgnować

Kąpiel w wannie
Po całym dniu kąpiel w wannie z dodatkiem olejków aromatycznych, kulek do kąpieli lub soli jest istnym rajem dla organizmu. Nie tylko zrelaksujemy się, ale też odżywimy naszą skórę. Temperatura wody nie może być jednak wyższa niż 38 st. C., żebyśmy po kąpieli nie poczuli się zmęczeni.

Masaż ciała
Potrzebujemy masażu nie tylko dla relaksu. Po całym dniu nasze masaz-stopciało jest umęczone. Rzadko jednak mamy możliwość skorzystania z usług masażystki, ale zawsze możemy wykonać tę czynność w domu. Do masażu użyjmy odpowiedniego balsamu i kolistymi ruchami przez kilka minut masujmy każdą partię ciała (od stóp do głowy). Wydalimy z organizmu substancje toksyczne. Bardzo istotny jest masaż stóp na których znajdują się receptory, które są odpowiedzialne za stan naszego organizmu. Powinniśmy masować kolana i łokcie, gdyż na nich skóra jest najbardziej wysuszona. Ważny jest masaż dłoni i palców, a szczególnie u nasady kciuków. Masując kark zapobiegamy zwyrodnieniom i odprężamy się.
arka

You may also like...

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *