W radomskim DPS Weterana Walki i Pracy – sceny biblijne, świąteczne kolędy i morskie opowieści

W radomskim Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy przy ulicy Wyścigowej nadal trwa świąteczny nastrój. Seniorów odwiedziła młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Długosza, wystawiając tradycyjnie Jasełka.  Noworoczne spotkanie pokoleń zorganizowała Fundacja Uśmiech Puchatka.

Młodzież z klasy 7c Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Radomiu, na osiedlu Michałów z przejęciem przygotowała się do występu dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy. Zaprezentowali widowni, licznie zgromadzonej tradycyjne w naszej kulturze jasełka, przedstawiane od pokoleń. Młodzi wykonawcy wystąpili w scenkach biblijnych z artystyczną wizją cudu narodzin Chrystusa, a w drugiej części występu dużo miejsca poświęcili tematyce miłości wobec bliźnich.

– Potem młodzież i podopieczni DPS razem śpiewali tradycyjne kolędy – relacjonuje Marta Smal z Fundacji Uśmiech Puchatka, współorganizatorka wspólnego kolędowania seniorów i młodych uczniów szkoły podstawowej, wraz z Izabelą Lackowską, wychowawczynią klasy 7c. – Udało się stworzyć miłą atmosferę i znaleźć wspólny kontakt z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w długich rozmowach o tym, jak wyglądały ich święta, gdy byli dziećmi i w czasach ich młodości.

Wiele osób zgromadziły niezwykłe opowieści Tytusa Przygrodzkiego, mieszkańca Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy, emerytowanego marynarza pochodzącego z Kozienic. Odwiedził on niemal wszystkie państwa świata, oprócz Kanady, przepłynął oceany i morza, więc opowieściom nie bylo końca. Wyraźnie zainteresowana młodzież dopytywała się o szczegóły oraz włączali się w rozmowę inni mieszkańcy, równie zaciekawieni. – Seniorzy, nasi mieszkańcy byli zachwyceni występem młodzieży ze szkoły podstawowej i tą miłą okazją do wspólnego śpiewania kolęd, jak i rozmowami, których tak bardzo potrzebują nasi podopieczni – podkreśla Agnieszka Zakonek, pracownik kulturalno-oświatowy DPS. – Zaprosiliśmy tę młodzież na kolejne spotkania.

– Także młodzi uczestnicy spotkania, uczennice i uczniowie chętnie i z zapałem przygotowali się do wystawienia tych tradycyjnych jasełek w Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy – dodaje Izabela Lackowska, wychowawczyni. – Od dawna współpracujemy z Martą Smal, prezes zarządu Fundacji Uśmiech Puchatka, która współorganizowała to świąteczne spotkanie pokoleń.

Wizytę młodzieży w DPS uwieńczyło wykonanie wspólnego pamiątkowego zdjęcia, a wcześniej uczestnicy wzajemnie składali sobie świąteczne życzenia, głównie życząc weteranom dużo zdrowia, szczęśliwych dni i radości na każdy dzień. Młodzież na pewno skorzysta z zaproszenia do dalszych spotkań.
źródło: portalpolski

You may also like...

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *