Jakie rozwiązania w kuchni ułatwią pracę?

Gotowanie nie dla każdego jest przyjemnością. Jest to spowodowane między innymi złymi rozwiązaniami w pomieszczeniu. W małej i niefunkcjonalnej kuchni trudno się pracuje. Jeśli zastosujemy pewne rozwiązania możemy zwyczajnie polubić gotowanie, a przynajmniej sprawić, by nie było udręką.

Jakie zmiany wprowadzić? Oto kilka pomysłów:

Gniazdka wysuwane z blatów, podświetlane szuflady, podstawki dzięki, którym szybko wyjmiemy cały zestaw talerzy. Pracę w kuchni ułatwią np. ładnie podświetlone przegródki. Bardzo popularne są rzeczy, które pozwalają oszczędzić czas jak np.: przegrody na noże lub podstawki pod talerze, które jednym ruchem pozwalają nam wystawić talerze na stół jak i łatwo je schować po wyjęciu ze zmywarki, pełny wysuw szuflad- podpowiada  Katarzyna Jaros-Puzio, dekorator wnętrz.

Wewnątrz szafek kuchennych możemy zrobić różnego rodzaju wstawki i na tej samej przestrzeni zmieścimy więcej. Jeśli umieścimy dodatkowe półki, to takie wstawki pozwalają wykorzystać każdy centymetr szafki. To jest bardzo istotne w małych kuchniach – dodaje Katarzyna Jaros-Puzio.

Nawet w nowoczesnych kuchniach zamiast typowych szafek możemy ustawić szuflady lub kosze.  Jeśli nasza kuchnia będzie funkcjonalna to nie tylko praca będzie szła sprawniej, ale możemy spokojnie wypić kawę z koleżanką a nawet zjeść posiłek, bo zrobi się więcej miejsca.
Źródło: news.tv

You may also like...

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *