Jak odświeżyć cerę po zimie?

Przesuszoną i odwodnioną cerę zawdzięczamy zimie. Co  zrobić by znów była rozświetlona i piękna? Przede wszystkim należy ją odpowiednio zregenerować i nawilżyć – zdaniem kosmetolog Karoliny Kucharczyk. Warto poddać się kilku zabiegom kosmetycznym, by poprawić jej wygląd.

Na pewno należy złuszczyć taką skórę, by pozbyć się starego lub zrogowaciałego naskórka. Można to zrobić za pomocą peelingu chemicznemu lub enzymatycznemu, który wyraźnie poprawi kolor oraz kondycje naszej cery. Takie zabiegi możemy wykonywać raz w tygodniu lub częściej, zależy to od intensywności złuszczania się naskórka. Kolejnym sposobem na piękną, wiosenną cerę jest zabieg Geneo, który dotleni naszą skórę, nawilży ją oraz ujędrni. Tego rodzaju zabieg można bez obaw wykonywać raz w miesiącu, dzięki czemu nasza cera będzie delikatniejsza.

Czy to są kwasy czy peelingi, warto pamiętać o tym, że nie każdy zabieg jest wskazany dla wszystkich. Dla osób młodych, których cera jest świeża, należy stosować delikatniejsze kosmetyki czy kwasy, ponieważ zbyt mocny kosmetyk może uszkodzić cerę. Skład kosmetyków zależy od kwestii indywidualnej, jeżeli mamy bardziej przesuszoną skórę, wiadomo, że użyjemy kosmetyków mocno nawilżających. Można je wykonywać przez cały rok, ale należy pamiętać, o PH naszej skóry, które u każdego jest zróżnicowane.
źródło: newsrm.tv

You may also like...

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *