Kabaret PKS z Lublina bawi i zdobywa nagrody

Paweł Kozieł założyciel grupy kabaretowej PKS w Lublinie ogłosił w Internecie, że poszukuje osób do kabaretu. Zgłosili się wówczas – Sebastian i Krzysiek. Skład grupy zmienił się już dwukrotnie, a obecnie zespół współtworzą, oprócz Pawła Kozieła, także Sebastian Malisz i Marcin Zagrodnik.

Wszyscy trzej wiedzę kabaretową zdobywali od wykładowców Uniwerku Kabaretowego w Lublinie, m.in. z kabaretów Smile, Ani mru mru, Kabaretu Zachodniego, Czesuaf czy Szymona Łątkowskiego.

Grupa www.KabaretPKS.pl działa od czerwca 2015 roku. – Nazwę kabaretu PKS wymyślił Sebastian Malisz – wspomina początki sprzed trzech lat Paweł Kozieł. – Ta nazwa powstała od
pierwszych liter imion pierwotnego składu.

Paweł Kozieł, założyciel kabaretu PKS zadebiutował na polskiej scenie kabaretowej w sierpniu 2015 roku na Stadionie Miejskim przy Alejach Zygmuntowskich w Lublinie na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata Juniorów w Żużlu przy ok. 1,5-tysięcznej publiczności.

Jest silnikiem Kabaretu PKS, który napędza do działania cały zespół.
Jest też autorem większości tekstów: – Skecze kabaretu powstają we wszelaki sposób – wyjaśnia Paweł Kozieł. – Czasami z głupiego słowa lub jakiejś rzeczy opisania, a czasami inspirują nas wydarzenia z życia.
Podwoziem naszego PKS-u jestem chyba ja – dodaje Sebastian Malisz. – Jestem bardziej stonowany i uspokajam chłopaków, kiedy fantazja ponosi ich za bardzo.

Sebastian jest współzałożycielem Kabaretu PKS i także debiutował wraz z Pawłem Koziełem, na Stadionie Miejskim przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata Juniorów w Żużlu.

Natomiast Marcin Zagrodnik jest byłym wokalistą zespołu rockowego. Na scenie kabaretowej debiutował w listopadzie 2016 roku na występie charytatywnym „Gramy dla Adasia”, organizowanym przez Opolskie Centrum Kultury w Opolu Lubelskim. – Marcina nazywamy żartobliwie tłumikiem PKS-u, bo ma najlepszy głos z nas wszystkich – z uznaniem przedstawia trzeciego członka zespołu Paweł Kozieł.

Kabaret w swojej trasie kabaretowej zaliczył już ponad 80 przystanków w różnych miejscach Polski – od Lublina przez Olsztyn, na Legnicy kończąc.

 

Lista nagród i wyróżnień.
W tym roku, 2018:

  • 2 miejsce – Ogólnopolski przegląd kabaretowy Takie Jaja 2018 w Werbkowicach
  • 3 miejsce – Ogólnopolski przegląd kabaretowy Klamka 2018 w Krakowie
  • 3 miejsce – Ogólnopolski przegląd kabaretowy Szufla 2018 w Szubinie

W roku 2017:

  • 1 miejsce – Ogólnopolski przegląd kabaretowy Stopa w Karniewie
  • 2 miejsce – Ogólnopolski przegląd kabaretowy Żarówka w Skawinie
  • 2 miejsce – Przegląd kabaretowy Kąkolewisko w Kąkolewnicy
  • 3 miejsce – Ogólnopolski przegląd kabaretowy Na Opak w Lubawie

W roku 2016:

  • 2 miejsce – Ogólnopolski przegląd kabaretowy Miska w Miliczu 2016
  • 3 miejsce – Ogólnopolski przegląd kabaretowy Takie Jaja 2016
  • W 2015 roku – 3 miejsce na Przeglądzie Pogodnych Form Artystycznych w Wińsku

ac

You may also like...

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *