Zostań pacemakerem w IV RAFAKO Półmaratonie Racibórz!

26 sierpnia staruje IV edycja RAFAKO Półmaraton Racibórz. Zapisy na bieg trwają. Chcąc ułatwić biegaczom pokonanie wymaganego dystansu organizatorzy zapraszają pacemakerów, którzy poprowadzą grupy na wyznaczone czasy.  Zgłoszenia należy kierować  osir.raciborz@wp.pl.

W poprzednich edycjach, raciborski półmaraton zapisał się trwale w pamięci zawodników jako jeden z najlepiej zorganizowanych biegów w kraju. Już teraz jest zapisanych ponad 300 osób: zawodowi rywale i amatorzy, którzy po raz pierwszy będą chcieli zmierzyć się z dystansem 21097,5 m.  Dla ułatwienia pokonania przez zawodników wymaganej trasy w regulaminowym czasie, organizatorzy zapraszają doświadczonych biegaczy, którzy chcieliby zostać pacemakerami IV RAFAKO Półmaratonu Racibórz. Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem poczty elektronicznej: osir.raciborz@wp.pl.

Kim jest pacemaker inaczej zwany zającem? To biegacz nadający tempo podczas zawodów. Jego priorytetowym zadaniem jest doprowadzić grupę zawodników do mety w założonym czasie. Często okazuje się, że rola zająca jest bardzo złożona. Oprócz doświadczenia na trasach długodystansowych musi być oparciem dla swojej grupy.

Pacemakerzy poprowadzą poszczególne grupy na następujące czasy: 1:30, 1:45, 2:00, 2:15 i zgodnie z regulaminem są zwolnieni z opłaty startowej. Formularz do pobrania znajduje się na stronie internetowej: www.4biegiraciborz.pl.

Czekamy na zgłoszenia! Do deklaracji proszę dołączyć informację o sobie, zgodnie z załączonym formularzem, dostępnym na naszej stronie internetowej. Pacemakerzy pobiegną w specjalnych koszulkach technicznych, które otrzymają w podanych przez siebie rozmiarach oraz z balonikami napełnionymi helem z zapisanymi czasami – informuje Krzysztof Borkowski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu oraz dyrektor biegu.

Pacemaker to dobry duch zawodów biegowych. Jego obecność, zwłaszcza podczas maratonów i półmaratonów, dla wielu startujących jest nieoceniona.
Justyna Korzeniak

You may also like...

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *