Złoty interes na kryzys?

Dobra hossa na rynku i wzrost gospodarczy pozwalają na podjęcie decyzji: czy warto inwestować w złoto? Czy to dobry moment do zainwestowania w ten kruszec? Ceny złota spadają i osoby zainteresowane bezpiecznym ulokowaniem pieniędzy zastanawiają się inwestycją w złoto. Zdaniem ekspertów warto kupić złoty kruszec.
Dlaczego inwestować w złoto?
Złoto to jedna z najbardziej stabilnych inwestycji, dzięki odporności na inflację i niewielkiej różnicy w notowaniach na przestrzeni lat. Kruszec jest dodatkowym zabezpieczeniem na wypadek potencjalnych załamań na rynku.

„Przede wszystkim sprawdza się jako defensywne aktywo zabezpieczające nasz majątek, ale zabezpieczające również nasze inwestycje szczególnie w sytuacji dużych zawirowań i zmienności, ewentualnie turbulencji na rynkach.” – mówi Robert Śniegocki, Ekspert Grupy Goldenmark.

Złoto na kryzys
Od czasu ostatniego ogólnoświatowego kryzysu gospodarka zdaje się iść w dobrym kierunku – w Stanach Zjednoczonych odnotowano drugi co do długości cykl wzrostów. Wysokie wzrosty idą jednak w parze z rosnącymi stopami gospodarczymi i presją inflacyjną. Taki stan rzeczy nie utrzyma się jednak wiecznie. Ceny złota w trakcie tąpnięć na rynku pokazują jednak, że warto potraktować je jako opłacalną, długoterminową inwestycję.

Zdaniem eksperta, luty 2018 roku pokazał doskonale, że test rynku już nastąpił. Mieliśmy bardzo dużą zmienność i przecenę na rynku – a jak zachowało się wówczas złoto? Pokazało swoją prawdziwą naturę, zaczęło mocno zyskiwać na wartości. W ostatnim czasie również wielu ekspertów rynku, analityków, specjalistów, zwraca uwagę na fakt, że surowce drożeją w ostatniej fazie cyklu gospodarczego.

Szczególne właściwości złota pozwalają nam utrzymać płynność naszych finansów w okresie spadku gospodarczego.

„Kiedy zbliżamy się do ostatniej fazy cyklu gospodarczego, uwzględnienie złota w portfelu to tak zwany must have, dlatego że złoto w pewnym sensie będzie reagować odwrotnie proporcjonalnie do tego co dzieje się na rynku, jednocześnie bardzo mocno ograniczać będzie spadek wartości naszych aktywów.” – dodaje Robert Śniegocki.
źródło: newsrm.tv

You may also like...

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *