26 sierpnia IV Półmaraton Racibórz Rafako

Zawodnicy pokonają 21 097,5 m. Wszyscy, którzy ukończą bieg w regulaminowym czasie otrzymają medale. Będzie to czwarta i ostatnia część medalu zamykającego projekt 4Biegi Racibórz. Tak jak w poprzednich edycjach jest przewidziany cel charytatywny. Zawodnicy pobiegną dla 10-letniej Natalki Kwiatkowskiej, która od urodzenia zmaga się z czterokończynowym dziecięcym porażeniem mózgowym. Potrzebuje intensywnej rehabilitacji i specjalistycznego  wózka.
Półmaraton Racibórz RAFAKO jest uznawany za jeden z najlepszych biegów długodystansowych w kraju. Świadczą o tym biegacze i prestiżowe nagrody.

Przez trzy poprzednie edycje trasa zawodów wiodła centralnymi ulicami miasta. Teraz jednak zmieni się jej rozmieszczenie. Miasteczko biegowe, start i meta będą ulokowane na nowo otwartym stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Zamkowej 4.

W najbliższym czasie, organizatorzy RAFAKO Półmaraton Racibórz przedstawią nową trasę biegu. – Do zmiany zmusiły nas remonty ulic, którymi prowadził półmaraton. Nie zdradzamy jeszcze, którędy dokładnie poprowadzimy wymagany dystans, ale nowa trasa będzie jeszcze lepsza i na pewno przypadnie do gustu startującym zawodnikom. Jedno co możemy już zdradzić to, to, że start, metę oraz miasteczko biegacza ulokujemy na nowo otwartym stadionie LA przy ulicy Zamkowej 4 – mówi Krzysztof Borkowski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu, dyrektor biegu.

Wciąż trwają formalności, ustalenia i co najważniejsze, oczekiwanie na oficjalny atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

To nie koniec zmian w tym roku. Biegacze do wyboru mają dwa rodzaje pakietów, standard lub premium. Będą też nowe kategorie – najlepszym biegaczom zwiększą szansę na zdobycie naprawdę fajnej sumki pieniędzy. Na pewno nie zabraknie też atrakcji dla całych rodzin, a szczególnie tych najmłodszych kibiców raciborskich biegów. Zapisy prowadzone są tutaj: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=3822.
Przypomnijmy, że IV RAFAKO Półmaraton Racibórz odbędzie się w niedzielę, 26 sierpnia. Zawodnicy do pokonania będą mieli 21 097,5 m. Wszystkie osoby, które ukończą bieg w regulaminowym czasie otrzymają medale. Będzie to czwarta i ostatnia część medalu zamykającego projekt 4Biegi Racibórz. Wzorem poprzednich edycji przewidziano również cel charytatywny. W tym roku zawodnicy pobiegną dla 10-letniej Natalki Kwiatkowskiej. Dziewczynka od urodzenia zmaga się z czterokończynowym dziecięcym porażeniem mózgowym. Potrzebna jest jej intensywna rehabilitacja i specjalistyczny wózek.

Bieżące informacje dotyczące raciborskiego półmaratonu oraz projektu 4Biegi Racibórz przeczytać można na oficjalnym fanpage przedsięwzięcia – https://web.facebook.com/4-BIEGI-Racib%C3%B3rz-377826059090363/ oraz na stronie internetowej www.4biegiraciborz.pl.
Organizatorem półmaratonu są Miasto Racibórz oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu. Sponsorem tytularnym RAFAKO S.A.
Justyna Korzeniak

You may also like...

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *