Guma do żucia nie zastąpi mycia zębów!

Żucie gumy dawniej miało buntowniczy charakter i było źle postrzegane przez innych np. w trakcie rozmowy z drugą osobą lub na lekcji. Uznawano to za oznakę arogancji czy lekceważenia. Wiele osób żuło gumę, by pokazać: jaki mają stosunek do nauczyciela i swój brak zainteresowania tym co inni mają do powiedzenia. Robienie baloników z gumy do żucia przeszło już do historii. 
Obecnie, stosunek do jej użytkowania jest zupełnie inny. Sięgamy po nią głównie po to, żeby odświeżyć oddech i zadbać o higienę jamy ustnej. Dzięki regularnemu sięganiu po drażetki, zyskujemy poczucie, że jesteśmy nowoczesnymi, świadomymi osobami, które zdają sobie sprawę, że piękny i zadbany uśmiech oraz świeży zapach z ust jest istotnym czynnikiem w odzyskaniu pewności siebie oraz zrobieniu pierwszego dobrego wrażenia.

Zawsze pod ręką
Wybór gumy do żucia zależy od potrzeby, jaką chcemy nimi zaspokoić. Jeśli ma to być odświeżenie oddechu, warto sięgnąć po miętową. Tym samym korzystamy z produktu zapewniającego świetny, orzeźwiający smak, który jednocześnie pomaga pozbyć się resztek pożywienia z zębów oraz poprawia naszą pewność siebie. Jest to idealne wyjście dla tych, którzy nie wyobrażają sobie, żeby nie sięgnąć po gumę po obiedzie czy lunchu zjedzonym na mieście. Często gumy mają również dodatkowe właściwości, takie jak płynne nadzienie intensyfikujące uderzenie mięty, cechujące się wręcz natychmiastowym działaniem odświeżającym. Na rynku istnieją również gumy posiadające w składzie ksylitol zamiast cukru. Ten naturalny słodzik ma właściwości przeciwpróchnicze oraz ułatwia przyswajanie wapnia.

Gumy do żucia są również produktem polecanym osobom na diecie. Dzięki samej czynności żucia można „oszukać żołądek” poprzez symulowanie efektu jedzenia, dzięki czemu nie dostarczamy żołądkowi kalorii.

Owocowe smaki także dla przyjemności
Podczas gdy gumy miętowe wybieramy ze względu na ich funkcjonalność, te o smakach owocowych mają za zadanie sprawiać przyjemność. Jednak nie oznacza to, że są mniej wartościowe od tych odświeżających. Wiele osób nie wie o tym, że smakowe gumy również są dostępne w wersji bez cukru. Dlatego jeśli bardziej niż na odświeżeniu zależy nam na smaku to wybór gumy owocowej bezcukrowej będzie równie zdrową opcją co sięgnięcie po miętowy odpowiednik, a dodatkowo pozwoli na delektowanie się jej smakiem – mówi Michał Bonecki, Consumer Marketing Manager w Perfetti Van Melle Polska.

Nie oznacza, że konsumenci odstawią swoje szczoteczki do zębów. Żucie gumy ma jedynie wspomagać higienę jamy ustnej, a nie zastępować cały proces dbania o nią – odpowiada Michał Bonecki.
źródło: newsrm.tv

You may also like...

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *