Dlaczego kawa pomaga w odchudzaniu?

Której z kobiet nie marzy się zgrabna figura? Podejmują drastyczne diety, żeby tylko pozbyć się nadmiaru kilogramów. Jak to mówią: „kochanego ciała nigdy za wiele, ale lepiej, żeby się nie wylewało”. Panie sporo pieniędzy zostawiają u dietetyczek, żeby móc z uśmiechem spojrzeć na swoje odbicie w lustrze. Kobiety poza zrzuceniem zbędnego balastu, chcą udowodnić sobie, że dzięki własnemu samozaparciu potrafią wiele zdziałać.

Niewiele osób wie, że sprzymierzeńcem w odchudzaniu jest kawa.
Oto trzy właściwości kawy:
Motywacyjna
Zdaniem naukowców wystarczy 75 minut tygodniowo na intensywny trening naszego ciała. Niestety, nie każdemu przychodzi to z łatwością. Nasza skłonność do podejmowania wysiłku tkwi bowiem w głowie. To od pracy mózgu zależy, w jaki sposób odczuwamy wysiłek, tj. czy sprawia on nam przyjemność, czy raczej powoduje dyskomfort. Możemy nasz mózg jednak oszukać, stymulując go kofeiną. Zdaniem naukowców, filiżanka kawy wypita przed treningiem może stanowić doskonały środek motywujący, który pobudzi nas do działania.

Spala tłuszcz
Dzięki zawartości kofeiny, kawa nie tylko zwiększa wydolność organizmu, dostarczając mu niezbędną dawkę energii, ale również przyśpiesza metabolizm i spalanie tłuszczu. Co ciekawe, tę ostatnią właściwość możemy dodatkowo wzmocnić na przykład dodając łyżeczkę masła i oleju kokosowego do podwójnego espresso. Ta mikstura, nazywana „kuloodporną kawą”, podbiła serca amerykanów i staje się coraz popularniejsza także w Polsce.

Redukuje zakwasy
Jak dowiedli naukowcy z Uniwersytetu w Georgii, rozsądna dawka kofeiny, ekwiwalent dwóch filiżanek kawy, redukuje zakwasy, które zwykle dokuczają po wysiłku fizycznym. Przeprowadzili oni badanie na grupie studentek, z których części podawano kawę a pozostałym placebo. Następnie poddano je próbie wysiłkowej. Zauważono, że w grupie, która spożywała kawę, odczuwalność bólu po wysiłku fizycznym była od 26 do 48% niższa (w zależności od intensywności ćwiczeń) niż w drugiej grupie.
źródło: newsrm.tv

You may also like...

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *