Zacznijmy doceniać ziemniaki – leczą wiele chorób

Ziemniaki zwykle zdają egzamin w kuchni. Czy jednak wiemy jakie działanie zdrowotne posiadają?

Nawet jeśli tak jest, to bardzo rzadko korzystamy z ich dobrodziejstwa. Szkoda, bo są bogate w witaminy: A, , B1, B2, B3, B6, C, zdrowie-ziemniakiD, E i K, PP, wapń, miedź, magnez, żelazo, potas, , fosfor, cynk, mangan, błonnik i skrobię. Ponadto mają szerokie zastosowanie. Nagłe dolegliwości: odmrożenia, odparzenia i zewnętrzne wrzody likwidujemy właśnie ziemniakami.
Na odmrożenia– starte ziemniaki w połaczeniu z mączką ziemniaczaną Na odparzenia, pęknięcia skóry i zewnętrzne owrzodzenia skutkują okłady z surowych utartych ziemniaków z oliwą z oliwek lub olejem słonecznikowym.
Ból w uszach – leczymy parą z gotujących ziemniaków. Musimy być ostrożni, by się nie poparzyć.
Na ukąszenia, opuchliznę, odciski – surowe tarte ziemniaki przykładamy na ropne miejsca
Ukąszenia owadów– usuwamy liśćmi z ziemniaka.
Ból gardła i krzyża – leczymy gorącymi, rozgniecionymi kartoflami.
Zastrzały i egzemy – trzymamy palec w gorącej wodzie, w której gotowały się ziemniaki. Przy egzemach są zalecane kąpiele w wywarze i okłady z surowych kartofli. .
Zapalenie powiek – kompresy z tartych lub krojonych ziemniaków
Kaszel, infekcje – stosujemy inhalacje nad gotowanymi ziemniakami w łupinach
Zgagę, wrzody, nadkwasotę, chorą wątrobę i niemiły oddech-leczymy poprzez spożywanie sok z surowych ziemniaków przed każdym posiłkiem
Kamienie nerkowe – ziemniaki to znakomity lek przy kamicy moczowej. Spożywamy w tym wypadku odwar ze zwykłych ziemniaczanych obierek.zdrowie-ziemniaki-leczenie

Kosmetyk do rąk zamiast drogiego kremu – ugotowane w łupinach, a po obraniu utarte mieszamy z mlekiem lub śmietaną. Tworząc papkę nakładamy na dłonie i pozostawić na pewien czas.
Choroby skórne i wysypki – wskazany jest krochmal z mąki ziemniaczanej połączony z zimną wodą, do temperatury ciała ludzkiego. Natomiast przy łuszczycy dolewamy do tego napar z kwiatu bzu czarnego, mięty. Możemy dodać sok ze świeżych kartofli lub wywar z ziemniaków zamiast mączki kartoflanej..

Pamiętajmy by ziemniaki pochodziły z upraw nie nawożonych środkami chemicznymi. Warzywa nie mogą mieć kiełków i uszkodzeń!
AM

You may also like...

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *