Czy Solidarność przekona Ministerstwo do 31-godzinnego zakazu handlu?

Propozycji Solidarności dotyczącej 31-godzinnego zakazu handlu, sprzeciwia się Polska Grupa Supermarketów: właściciel marek Top Market, Delica i Minuta8. NSZZ chce, żeby sklepy były zamknięte w sobotę od godziny 22 do 5 rano w poniedziałek.
Przedstawiciele PGS uważają, że postulaty skierowane do minister Elżbiety Rafalskiej przez NSZZ Solidarność powinny zostać odrzucone przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Propozycja może być krzywdząca np. dla placówek handlowych funkcjonujących 24 godziny na dobę i konsumentów robiących zakupy w późnych godzinach wieczornych oraz dokonujących zakupy w poniedziałkowe poranki.

Od czasu wprowadzenia ustawowych „wolnych niedziel”, zauważyliśmy zmianę zwyczajów zakupowych wśród naszych klientów. Coraz więcej osób decyduje się na zakupy w późnych godzinach wieczornych, które są dokonywane w celu uzupełnienia zapasów na niedzielę. Po wstępnych konsultacjach z właścicielami sklepów, którzy najlepiej orientują się w realiach relacji klient-sklep, uważamy, że proponowane zmiany mogą być niekorzystne zarówno dla konsumentów, jak i branży handlowej. – mówi Michał Sadecki, prezes Polskiej Grupy Supermarketów.

Polska Grupa Supermarketów to organizacja zrzeszająca niezależnych detalistów branży spożywczej, skupiająca rodzimy kapitał. Grupa posiada ponad 600 sklepów w całej Polsce, funkcjonujących pod markami Top Market, Delica i Minuta8. Zatrudnia prawie 10 tys. pracowników, a jej obroty sięgają 3,5 mld złotych. Należąca do Grupy marka Top Market jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się sieci handlowych w Polsce.
źródło: newsrm.tv

 

You may also like...

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *