25 października – Światowy Dzień Makaronu

Dziś Światowy Dzień Makaronu – wyjątkowe, kulinarne święto. Jak najlepiej go uczcić? Wspólnym świętowaniem! 25 października jest znakomitym pretekstem do spotkań i pysznych, kulinarnych podróży. Możemy zaprosić przyjaciół do wspólnego gotowania lub zaskoczmy ich przepysznym makaronowym daniem.

Makaron można przyrządzać na bardzo wiele sposobów, ogranicza nas tylko wyobraźnia! Makaronowe danie zadowoli niemal każdego. Międzynarodowa popularność i uniwersalny charakter makaronu sprawiły, że w 1995 roku, podczas World Pasta Congress w Rzymie ustanowiono dla makaronu (a raczej dla wszystkich, którzy go uwielbiają) wyjątkowe święto!

25 października dyskutuje się o nim, wymienia kulinarnymi pomysłami na pyszne potrawy, a przede wszystkim próbuje. A pomysłów na dania z makaronem jest z pewnością więcej niż jego kształtów. Na pewno więc nie trzeba będzie długo nikogo namawiać, by razem z Lubellą świętować ten wspaniały dzień. Poniżej przedstawiamy 2pomysły na pyszne, makaronowe dania.To propozycje, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie i które sprawdzą się na Waszych stołach nie tylko przy okazji makaronowego święta.
Martyna Brzezińska

You may also like...

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *