Jak zregenerować przesuszoną skórę?

Chłodne dni, niskie temperatury to wyższa wilgotność. Chcąc zadbać o swoje zdrowie i uniknąć przeziębień musimy ubierać cieplejsze rzeczy. Podobnie jest z naszą skórą, która także wymaga innego traktowania.
Skóra po lecie bywa przesuszona i mało elastyczna. Pojawiają się przebarwienia na cerze. Dlatego właśnie jesienią musimy ją szczególnie pielęgnować. Powinniśmy zregenerować skórę po wakacyjnym słońcu i zabezpieczyć przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi jesienno – zimowymi.

Dwie podstawowe rzeczy, o których powinniśmy pamiętać to nawilżanie i regeneracja. Kosmetyki kremy czy maski do pielęgnacji skóry powinny zawierać składniki aktywne jak kwas hialuronowy, peptydy czy witaminy.

Jesień to też okres, w którym przygotowujemy naszą skórę na nadejście zimy. Tak jak zmieniamy garderobę, tak też powinniśmy zrobić porządki w naszej kosmetyczce. Preparaty, które stosujemy, powinny być gęstsze i bardziej treściwe. Dzięki temu zapewnią lepszą ochronę przed mrozem czy wiatrem.

Chcąc zadbać o skórę, możemy udać się do gabinetu kosmetycznego. Jednak równie ważna jest regularna pielęgnacja każdego dnia w domu. Powinniśmy pamiętać o tym, żeby wykonywać dokładny demakijaż twarzy, szyi i dekoltu. Kolejnym ważnym krokiem jest tonizacja. Trzeba ją wykonywać najlepiej dwa razy dziennie, rano i wieczorem, odpowiednim tonikiem dobranym do rodzaju naszej skóry. Kolejny ważny krok to złuszczanie skóry peelingami enzymatycznymi. Dopiero po wykonaniu tych wszystkich zabiegów możemy nałożyć kremy regenerujące, kremy pod oczy lub serum. Dzięki temu mamy pewność, że nasza skóra odzyska blask i będzie dobrze przygotowana na nadejście zimy.
źródło: newsrm.tv

You may also like...

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *