Jak ułatwić sobie prace przed Gwiazdką?

6 grudnia 2018 – już na samą myśl o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia zalewa Cię zimny pot. Na myśl przychodzą Ci obowiązki: zakupy, porządki, gotowanie, pieczenie, pakowanie prezentów… Z pewnością to najgorętszy okres w roku. Jeśli więc nie cieszą Cię Święta z powodu całego to zamieszania, nie masz już nastroju, ani siły na świętowanie z rodziną, zapoznaj się ze sposobami na przygotowanie się do nich bez stresu.  

Nie rób wszystkiego sama
Pamiętaj, że nie musisz brać wszystkiego na siebie. Najważniejszymi sprawami możesz zająć się osobiście, ale resztę obowiązków rozdziel sprawiedliwie wśród członków rodziny.Dzięki temu nie polegniesz w trakcie i ominie Cię niepotrzebny stres.

Świąteczny catering
Aby uniknąć spędzenia długich godzin w kuchni, rozważ zamówienie świątecznego cateringu.Przy okazji możesz poprosić o przygotowanie zdrowszej wersji wigilijnych dań, a także uzupełnienie ich o składniki zawierające dużą ilość magnezu. Pierwiastek ten szybko znika z organizmu, szczególnie w stresujących sytuacjach, przyda się więc na pewno podczas świąt. Ciemne kakao, rośliny strączkowe, nasiona i orzechy to produkty, których powinno się znaleźć jak najwięcej w świątecznym menu, aby pokryć zapotrzebowanie organizmu na ten składnik.

Nie przemęczaj się, rób przerwy
Realizacja świątecznej listy zadań może zmęczyć. Dodatkowo aż 40,3%Polaków skarży się na gorsze samopoczucie w okresie jesienno-zimowym. Dlatego pozwól sobie na krótki spacer lub odcinek ulubionego serialu – pomogą się zdystansować i nabrać sił. Nawet w tak gorącym okresie, jak przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia nie powinnaś zapominać o relaksie.

Zrób sobie prezent
Życie w nieustannym pośpiechu jest normą dla ponad połowy respondentów (53,1%).  Chcąc bez stresu sprostać świątecznym wyzwaniom, zadbaj o odpowiednią ilość sił i energii. Wsparciem może być magnez, który odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Przeciwdziałam.in. kurczom mięśni, nerwowości, zaburzeniom koncentracji, pamięci i nastroju. Ponadto chroni serce, aktywuje wykorzystanie witaminy D i zapobiega spadkowi odporności. Tymczasem tylko 37,4% badanych deklaruje zażywanie tego pierwiastka. Spraw sobie prezent na święta, ale też na co dzień, i zadbaj o utrzymanie odpowiedniej ilości magnezu w organizmie.

Więcej informacji na temat magnezu znajduje się na stronie internetowej kampanii „Moc w zasięgu ręki”, której celem jest zwiększenie świadomości na temat skutków niedoboru magnezu w organizmie oraz pokazanie korzyści, wynikających z utrzymania jego prawidłowego poziomu, dla codziennego funkcjonowania.
Natalia Prabucka

You may also like...

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *