Najlepsze sturtupy walczą o nagrody

Wiele statupów pomimo posiadania naprawdę innowacyjnych technologii nie mogą efektywnie się rozwijać. Barierą są: brak wiedzy, doświadczenia i zaplecza finansowego. Program MIT Enterprise Forum Poland ma za zadanie wspieranie młodych przedsiębiorców w pokonywaniu tych barier i pomoc w przekuciu wyjątkowego pomysłu w dobrze prosperujący biznes, odnoszący sukcesy nie tylko w Polsce, ale również na rynkach międzynarodowych. Podczas tzw. DemoDay zaprezentuje się 18 najlepszych.
Celem programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum Poland jest pomoc młodym przedsiębiorcom, rozpoczynającym swoją przygodę z biznesem – w przygotowaniu do rozwoju swojego pomysłu i poszukiwaniu rynków zagranicznych.

Demo Day jest zakończeniem 5 edycji programu MIT Enterprise Forum Poland. Zaprezentują się najlepsze startupy, które walczyć będą o liczne nagrody, na czele z wyjazdem na bootcamp do USA. Wybrany zostanie również zwycięzca konkursu CVC Young Innowator Awards, który otrzyma czek na 100 000 zł.

Spośród setek doskonale zapowiadających się młodych firm technologicznych została wybrana finałowa 18. Przez 3 miesiące wspomagani przez mentorów i specjalistów zarówno z Polski jak i z zagranicy młodzi przedsiębiorcy pracowali nad rozwojem swoich startupów. Są to przedstawiciele wielu różnych branż jednak ich wspólnym mianownikiem jest to, że nie bazują na dotychczasowych rozwiązaniach tylko wprowadzają technologiczne innowacje. Możemy wyróżnić 5 głównych ścieżek dedykowanych w zależności od dziedziny. Będzie to ścieżka life science, insurtech, industry 4.0, agri-tech i zdrowia.

Największą nagrodą dla piątki najlepszych jest wyjazd do Stanów Zjednoczonych na bootcamp. Dzięki temu uzyskają oni możliwość poznania potencjalnych amerykańskich inwestorów, dowiedzą się w jaki sposób wejść na tamtejszy rynek czy nawiążą cenne kontakty.
Podczas prezentacji na DemoDay będą również obecni polscy inwestorzy, dlatego to świetna okazja do zaprezentowania się również przed ich oczami –
Krzysztof Gawrysiak, członek zarządu Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej .
źródło: newsrm.tv

You may also like...

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *