Szef ma zawsze rację!

Utrata pracy, zajmowanego stanowiska czy problemy z szefem to przyczyny stresu, natręctwa, fobii, a nawet schizofrenii.
Zaczynasz pracę w nowej firmie i wciąż szef zwraca Ci uwagę. Robisz co możesz, starasz się, a wszystko na nic. Jesteś na okresie próbnym i obawiasz się, że firma nie przedłuży z Tobą umowy. Stresujesz się na samą myśl, że kolejny dzień znów będzie trudny.

Do czego może Cię doprowadzić codzienny stres
Do zobojętnienia na innych ludzi (także domowników), stępienia wrażliwości, obniżenia oceny własnej, izolacji od społeczeństwa i wielu chorób. Będziesz rozdrażniona i zmęczona. Nabawisz się nerwicy i zrazisz innych do siebie. Atmosfera w domu będzie nie do wytrzymania. Po pewnym czasie wypalisz się zawodowo.

Może lepiej przeprowadzić rozmowę z przełożonym? Zapytaj go co robisz nie tak, co poprawić? Jeśli pracujesz za wolno, a inaczej nie potrafisz, powiedz mu o tym, bo możliwe, że jesteś dokładna i nie umiesz się spieszyć.

Zawsze warto rozmawiać
Nie ma nic gorszego niż niedomówienia. Może szef za dużo od Ciebie wymaga? Jeśli wiesz, że nie podołasz nadmiarowi obowiązków, powiedz to pracodawcy. Kiedy to zrozumie i doceni Twoje starania i inne zalety, będzie lepsza atmosfera.  Jeśli natomiast nie zaakceptuje Ciebie taką jaką jesteś i będzie oczekiwał  rzeczy niemożliwych, zrezygnuj z pracy.

Utrata pracy
Nikt nie chce być bez pracy, tym bardziej kiedy jej długo poszukiwał. Jeśli jednak obowiązki na danym stanowisku przerastają Cię, poszukaj innej firmy. Zmiana pracy niekoniecznie bywa złym wyjściem. Przecież w innej firmie może być lepsza atmosfera, przełożony „bardziej ludzki”, a Ty z przyjemnością będziesz przychodziła do pracy. W wielu firmach stosowany jest mobbing, chociaż się o tym głośno nie mówi. Pracownicy milczą chcąc mieć pracę. Nie każdy jednak jest na niego uodporniony.

Wyniki rządzą
Firma wymaga od managera wysokich wyników sprzedaży. On robi to samo względem podwładnych. Nikogo nie interesuje, że produkty się nie sprzedają, plan ma być wykonany. Szkolenia nie pomagają, jesteś nerwowa, wyczerpana i zrezygnowana. Mówią, że dobry handlowiec sprzeda wszystko. Szef więc nie widzi wad w produktach i systemie sprzedaży, ale w pracownikach wyższego i niższego szczebla. Jeśli więc wiesz, że zrobiłaś wszystko co było możliwe i nie masz wyników, zmień firmę lub branżę; nie zniechęcaj się, nie trać energii i myśl pozytywnie.
AM

You may also like...

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *