Co dajemy na Walentynki?

14 luty – dzień św. Walentego wpisał się na stałe do kalendarza. To okazja do okazania ciepłych uczuć bliskiej osobie. Najczęściej obdarowujemy małymi i symbolicznymi prezentami, które wyrażają  miłość lub są po prostu zabawne, żartobliwe, wesołe.
Oto najciekawsze trendy w walentynkowych zakupach
Według badania TNS Kantar przeprowadzonego w 2018 roku dla Allegro, aż 83 procent Polaków kupiło przynajmniej symboliczny prezent z tej okazji. Tymczasem zaledwie 20 lat temu tylko 42 procent Polaków obchodziło to święto. Nasze prawie dwudziestoletnie doświadczenie rynkowe i dobra znajomość zwyczajów zakupowych Polaków powoduje, że wiemy, jakie są ulubione prezenty na każdą okazję, w tym Walentynki.

Najbardziej pożądane prezenty
W ciągu 2 tygodni przed 14 lutego niezwykle popularne pluszowe misie sprzedawane są w tempie jednego na dwie minuty. To polski hit walentynkowych zakupów. Za nim są komplety przebrań erotycznych (1 zestaw co 5 minut) oraz halki i koszulki (1 co 10 minut). 66% z halek i koszulek ma kolor czarny. Koszulki nocne wybieramy najczęściej czerwone. Listę popularnych prezentów modowych zamykają wraz z koszulkami nocnymi satynowe szlafroki. Tylko 3% bielizny erotycznej w tym czasie kupowanych jest dla mężczyzn.

Co lubimy kupować na Walentynki?
Najbardziej popularne są takie kategorie jak: biżuteria damska z grawerem lub dedykacją, pierścionki zaręczynowe. Popularne prezenty dla Panów to: zegarek lub biżuteryjny gadżet np. bransoletka ze stali szlachetnej z grawerem. Niezmienną popularnością cieszy się: galanteria, dodatki i akcesoria, np. skórzane portfele, paski, rękawiczki, krawaty, poszetki. Coraz większą popularnością cieszą się wesołe kolorowe skarpetki, głównie dla panów.

Nie myśl o rajstopach!
Nic tak nie dopełnia stroju, jak odpowiednio dobrane pończochy. Pończochy, a nie rajstopy! Przed świętami Walentynki sprzedaż rajstop spada o 17%, a pończoch rośnie o 25%.

Te słodycze rozgrzeją twoje serce
Czekolada? Tort? Owoce w likierze? Być może to są ulubione słodkości Polaków. Ale na tronie jest jeden rodzaj słodyczy. Najpopularniejszym słodkim prezentem na Walentynki jest lizak w kształcie serca: 1 zakup następuje co 6 minut.

Zły czas dla świec
Choć wydaje się, że świece idealnie pasują do romantycznego nastroju, zwłaszcza przy tej okazji, to okazuje się, że Polacy wcale tak nie myślą. Na Walentynki nie lubimy kupować świec: na dwa tygodnie przed walentynkami ich sprzedaż spada aż o 8%.

Nie przegap!
Zakupy walentynkowe robione są bardzo często na ostatnią chwilę. Najwięcej zakupów z tej okazji wypada 3 dni przed walentynkami – wówczas najważniejszym i przekonywującym kryterium wyboru prezentu jest czas wysyłki, a cena i inne cechy mogą zejść na dalszy plan.
źródło: newsrm.tv

You may also like...

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *