Praca na etacie czy własny biznes?

To pytanie pojawia się u wielu ludzi. Pracując na czyjś rachunek zawsze możesz zmienić pracodawcę. Z własną firmą sprawa nie jest już taka prosta.

Samo zarejestrowanie działalności gospodarczej jest bezpłatne, ale dalsze jej prowadzenie wiąże się z dokumentacją, inwestycją i kosztami. Zanim zarobisz jakiekolwiek pieniądze, obowiązkowo musisz opłacać składki ZUS.

Czy rezygnować z planów o własnym biznesie?
Wykluczone! Jeśli nie jesteś pewien czy warto realizować swój plan, prowadź biznes „po godzinach”. Nie rezygnuj z dotychczasowej pracy, gdyż przynosi Ci dochód. Zawsze zdążysz to zrobić. Jesteś pewien swojego pomysłu? Realizuj go! Początki są zawsze trudne, ale przebrniesz i będziesz swoim własnym szefem. Jeśli biznes zacznie przynosić dochody, zrezygnuj z pracy na etacie i buduj swoje imperium.

Załóż sobie, że Twój biznes będzie wielki! To klucz do sukcesu. Porażki są wpisane w życie, więc nie poddawaj się!.
Budowanie stabilnego biznesu wymaga wiedzy,, profesjonalizmu i dostępu do narzędzi zarządzania. Sprawdź jaka jest konkurencja w branży, w której chcesz działać. Zaplanuj swój biznes tak, żebyś miał czas dla rodziny i na odpoczynek. Jeśli osiągasz dochody „z górką” firma-przedsiebiorca-start-etatbizneszainwestuj zyski i utwórz subkonto, z którego skorzystasz, kiedy przyjdą martwe miesiące. Dochody w biznesie są jak sinusoida. Zdarzają się miesiące, kiedy firma nie zarabia. Sezon ogórkowy jest w każdej branży, więc przygotuj się na deficyt. Nie załamuj się, nie trać energii tylko wciąż działaj!

Szukaj niszy rynkowej i poszerzaj ofertę swojej firmy. Nie zatrzymuj się, bo kto stoi w miejscu ten się cofa. Bądź zawsze na bieżąco bo inaczej przegrasz. Nie bój się wyzwań, ale podejmuj walkę. Wielu przedsiębiorców nie mogąc pogodzić się z porażką, słabymi obrotami i dużą konkurencją, przeżywa odczuwa frustrację, traci zdrowie i energię.

Jeśli masz dobry produkt lub usługę nie zaniżaj ceny, bo będziesz pracował za darmo lub za przysłowiową złotówkę. Poszukaj raczej ciekawych metod sprzedaży. Rozejrzyj się za nowymi rozwiązaniami i rozważ „za i przeciw”. Nie wpadaj w panikę, bo przegrasz. Jeśli w Twojej branży jest duża konkurencja to znaczy, że jest popyt na tego typu produkty lub usługi. Wystarczy, że znajdziesz swój sposób na zdobycie klienta, to będą Cię kopiować, ale Ty zawsze bądź krok przed nimi. Z pewnością się uda. Powodzenia.
arka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *