Do plaży kilka kilometrów zamiast 100 metrów, mniejszy pokój niż zapewniano czy brak obiecanego widoku na plażę – w wakacje czasem możemy czuć się oszukani. Kiedy tak się zdarzy możemy zareklamować swój wypoczynek i domagać się obniżenia jego kosztu.
– Jeżeli nasze wymarzone wakacje nie spełniły naszych oczekiwań to powinniśmy zacząć od złożenia pisemnej reklamacji do organizatora imprezy turystycznej. Taką reklamacje możemy złożyć już w trakcie trwania wycieczki. W piśmie reklamacyjnym powinniśmy uwzględnić, co nie zostało wykonane albo, co zostało wykonane w sposób nieprawidłowy. Co bardzo ważne powinniśmy wskazać jakie jest nasze żądanie, bez tego taka reklamacja usługi turystycznej nie będzie złożona w sposób prawidłowy – mówi Aleksandra Dunajewska, prawnik Federacji Konsumentów.
Reklamować możemy wszystko to, co nie zostało wykonane zgodnie z zawartą przez nas umową o świadczenie usług turystycznych albo zostało wykonane w sposób nieprawidłowy. To oznacza, że jeżeli organizator np. obiecywał dostęp do trzech basenów, a na miejscu okazało się, że jest tylko jeden to wtedy możemy zażądać rekompensaty. W piśmie reklamacyjnym powinno być zawarte wszystko to, co jest niezgodne z umową.
– Dla własnego bezpieczeństwa konsumenci powinni mieć dowody na poparcie swoich zarzutów. Może to być dokumentacja zdjęciowa wykonana na miejscu, można poprosić o oświadczenia innych uczestników imprezy, którzy potwierdzą zgłaszane nieprawidłowości. Dowodem mogą być także nagrane krótkie filmiki, które pokarzą zgłaszane przez konsumenta uchybienia – dodaje prawnik Federacji Konsumentów.
Aleksandra Dunajewska, prawnik Federacja Konsumentów
Źródło: news.tv