To zmyślny wynalazek, który sprawdza się szczególnie w mroźne zimowe dni. Nie tylko umożliwia nagrzanie wnętrza pojazdu bez konieczności uruchamiania silnika, ale również pozwala na zaprogramowanie działania. Co więcej samym urządzeniem można sterować siedząc w ciepłym mieszkaniu.
Skrobanie szyb, rozmrażanie zamków czy próby możliwie jak najszybszego nagrzania wnętrza stojącego przez całą noc na parkingu pojazdu nie należą do najprzyjemniejszych momentów w życiu kierowcy. Szczególnie, gdy całe nadwozie – łącznie z szybami – pokrywa cienka i trudna do usunięcia warstwa lodu.
Idealnym rozwiązaniem pasującym do ogrzewania postojowego jest możliwość sterowania parametrami urządzenia – dzięki temu kierowca może zdalnie zadbać o odpowiednią temperaturę wnętrza kabiny.
– W przypadku naszej oferty kierowca może zdecydować się na kilka rozwiązań, które pozwolą sterować ogrzewaniem postojowym. Kontroler MultiControl umożliwia zaprogramowanie trzech czasów załączenia ogrzewania w ciągu dnia, a jego obsługa odbywa się za pomocą jednego przycisku. Samo urządzenie można zamontować w samochodzie bez wiercenia i niszczenia tapicerki, a na ekranie ciekłokrystalicznym wyświetlane są wszystkie parametry pracy ogrzewania – wyjaśnia Kamil Kleczewski, dyrektor handlowy i marketingu w Webasto Petemar.
Bardziej zaawansowanym i wygodniejszym sposobem na sterowanie ogrzewaniem postojowym jest system zdalnego sterowania. Do jego niewątpliwych zalet należy możliwość uruchamiania urządzenia z odległości nawet 1000 metrów – to nie koniec zalet takiego rozwiązania. Dla przykładu – „pilot” Telestart T100 HTM pomimo swoich kompaktowych rozmiarów jest wyposażony również w czytelny wyświetlacz ciekłokrystaliczny, a obsługa ogrzewania postojowego odbywa się poprzez cztery przyciski. Dzięki tym ostatnim można nie tylko włączyć i wyłączyć ogrzewanie, ale również zmienić stopień komfortu, temperaturę, czas pracy oraz tryb działania na ogrzewanie lub wentylację. Co więcej, kierowca wcale nie musi szacować ile czasu zajmie ogrzewanie samochodu. Wystarczy podać czas odjazdu, a resztą zajmie się komputer.
Jednym z ciekawszych rozwiązań sterowania ogrzewaniem postojowym jest możliwość skorzystania z telefonu komórkowego wyposażonego w system Android lub IOS. Dzięki Thermo Call można sterować ogrzewaniem postojowym Webasto praktycznie z każdego miejsca i w dowolnym momencie – dodaje Kamil Kleczewski – Przy pomocy aplikacji można więc nie tylko włączyć i wyłączyć cały system, ale również wybrać pomiędzy trybami ogrzewania, wentylacji i automatycznym. Oprogramowanie pozwoli również na wybranie czasu pracy, sprawdzenie aktualnego statusu pracy, a nawet pomoże w sprawdzeniu pogody.
Zalet związanych ze sterowaniem ogrzewaniem postojowym przez smartfon jest znacznie więcej. Aplikacja umożliwia ustawienie przypomnień – dzięki temu w określone przez kierowcę dni będzie on otrzymywać wiadomości lub SMS-y przypominające o aktywowaniu ogrzewania postojowego. Co więcej, również i w tym przypadku oddano do dyspozycji funkcję Heat Time Management. Dzięki niej ogrzewanie włącza się automatycznie w odniesieniu do godziny odjazdu samochodu.
źródło: newsrm.tv