Przedstawiamy inspiracje do prostego, a jednocześnie efektownego ozdobienia paczki. Pakowanie świątecznych prezentów nie zawsze jest przyjemnością. Wielokrotnie mamy z tym problem. Często z tego powodu poszukujemy torebek, które odróżnią się od pozostałych leżących pod choinką. Zwłaszcza że święta za pasem i czasu mamy coraz mniej… Jeśli chcemy, aby upominek wyróżnił się wśród innych i sprawił jeszcze większą przyjemność obdarowanej osobie, wystarczy poświęcić kilkanaście minut i wykazać się odrobiną kreatywności!
Eleganckie i pomysłowe opakowanie prezentów nie musi być trudne ani kosztowne. W sklepach pełno jest papierów i torebek w Mikołaje czy świąteczne motywy, ale znalezienie zgodnych z naszym założeniem opakowań bywa trudne, szczególnie że na kilka dni przed Pierwszą Gwiazdką te najładniejsze są już wyprzedane. Czas, który tracimy, by je kupić, możemy poświęcić na własne dekoracje, zwłaszcza, że większość potrzebnych materiałów mamy pod ręką.
Przedstawiamy 3 sposoby na nietuzinkowe pakunki.
Prezent w prezencie
Najlepszy prezent to taki, z którego cieszymy się podwójnie – np. dzięki ciekawemu opakowaniu. Przygotowanie go jest niezwykle proste, ale wymaga małego nakładu pracy. Dla chcącego jednak nic trudnego, jeśli tylko znajdziemy kilkanaście minut w trakcie przedświątecznej gorączki!
Do przygotowania potrzebować będziemy: gładki papier (szary, biały lub beżowy), drewnianą zawieszkę w kształcie renifera (drewniana lub ze sklejki), koronkową tasiemkę, spray, np. Śnieżka Moje Deko w odcieniu miedzi (najlepiej odwzorowuje sierść renifera), farby konturowe w dowolnych kolorach.
• Wybranego renifera malujemy sprayem Śnieżka Moje Deko. Gdy wyschnie, za pomocą farb konturowych rysujemy zwierzakowi oczy oraz nos.
• Opakowany w gładki papier prezent przewiązujemy koronkową tasiemką, do której doczepimy wyjątkową zawieszkę.
Oprócz walorów estetycznych, to znakomita pamiątka, którą obdarowany może zawiesić na choince lub własnoręcznie przygotowanym stroiku.
Świąteczne śniadanie
Papierowe torebki śniadaniowe na pierwszy rzut oka nie kuszą nas świątecznym charakterem. Jednak, gdy poświęcimy kilka minut na ich ozdobienie, może okazać się, że będą wyjątkowe i niepowtarzalne.
Do wykonania prostego pakunku potrzebne będą: papierowa torebka śniadaniowa, drewniany spinacz do bielizny, szary sznurek, kawałek choinkowej gałązki, gruby karton (większy od torebki), nożyk do papieru, spray Śnieżka Moje Deko z efektem srebra.
• Na kartonie szkicujemy zarys choinki, która będzie główną ozdobą torebki. Za pomocą nożyka do papieru wycinamy pożądany kształt (wycięte drzewko możemy zachować jako bilecik do innego prezentu).
• Torebkę układamy na blacie zabezpieczonym folią lub gazetą i przykładamy do niej karton z wyciętą choinką (tak, by jej koniec przylegał do dołu torebki).
• Psikamy sprayem Śnieżka Moje Deko, tak by uzyskać motyw świątecznego drzewka. Po wyschnięciu powtarzamy motyw z drugiej strony torebki i znów czekamy aż farba zaschnie.
Do gotowej torebki wkładamy upominek. Delikatnie zawijamy ją od góry i spinamy drewnianym spinaczem. Gałązkę choinki, która nada prezentowi aromat, za pomocą sznurka doczepiamy do klipsa na bieliznę. Teraz nasz pakunek jest gotowy do podarowania!
Szary papier z pomysłem
Najlepsze okazują się proste rozwiązania, a duże pole do popisu daje nam zwykły szary papier, który możemy ozdobić wedle własnych upodobań. Takie opakowanie dopasujemy również do charakteru osoby, której chcemy go wręczyć, bo ogranicza nas jedynie wyobraźnia.
Do wykonania własnego oryginalnego papieru potrzebujemy: gładki papier (szary, biały, beżowy), spray w dowolnym odcieniu, np. Śnieżka Moje Deko, karton (większy od prezentu), nożyk do papieru, sznurek + aromatyczny dodatek.
• Prezent opakowujemy w gładki papier.
• Na kartonie wycinamy gwiazdki, choinki – dowolne wzory, które chcemy by pojawiły się na papierze.
• Przykładamy karton do prezentu i za pomocą sprayu pozostawiamy na papierze wzory.
• Po wyschnięciu warto owinąć pakunek kilkanaście razy zwykłym sznurkiem w różnych konfiguracjach – choć na pierwszy rzut oka wiązanie wygląda na przygotowane od niechcenia, nadaje prezentowi charakteru i przede wszystkim przysparza ogromnej radości podczas rozpakowywania.
• Na koniec, do wesołej kokardki dodajmy „zapachowy” dodatek – pałkę cynamonu lub domowej roboty korzenny pierniczek.
Chociaż najważniejsza część prezentu znajduje się w środku, to jego rozpakowanie przysparza wiele radości. W sklepowym przesycie świętych Mikołajów, warto postawić na coś bardziej eleganckiego, a przede wszystkim stworzonego własnoręcznie, bo nic tak nie cieszy jak podarunek od serca! Wesołych Świąt!
Melania Wojas