W II połowie XVI w. w Indiach, w Vailankanni, w stanie Tamilnandu Przenajświętsza Dziewica ukazała się dwóm chłopcom.Jednym ze świadków był pastuszek Tamil, dostarczający mleko do pobliskich wiosek. Chłopiec w drodze do swojego pana spotkał Maryję z Dzieciątkiem Jezus.
Biła od nich niesamowita światłość. Madonna poprosiła o odrobinę mleka dla Swojego Synka. Chłopiec nie odmówił Pięknej Pani. Z opróżnionym dzbankiem wrócił do swojego pana. Ten bardzo się rozgniewał. Kiedy otworzył przykrycie kanki oniemiał, bowiem na jego oczach naczynie napełniało się mlekiem. Razem z Tamilem udali się na miejsce, gdzie objawiła się Najświętsza Panienka. Miejsce zostało nazwane: Zbiornikiem Matki Bożej. Wieść błyskawicznie rozeszła się i od tej pory do Vailankanni przybywały pielgrzymki wiernych proszących o łaski uzdrowienia.
Po wielu latach
W tym samym miejscu Najświętsza Panienka ukazała się sparaliżowanemu chłopcu. Przenajświętsza Dziewica Maryja i Dzieciątko Jezus. Ubrani byli w białe szaty. To było niesamowite wydarzenie. Piękna Pani poprosiła chłopca o szklankę maślanki. Później wysłała go do pobliskiego miasta Nagappattinam do bogatego człowieka, by ten zbudował na Jej cześć. Najpierw jednak na prośbę Matki Bożej Jezus uzdrowił chłopca. Kaplica powstała, a w jej ołtarzu umieszczono figurę Przenajświętszej Panienki. Mieszkańcy Vailankanni nazywają Bogurodzicę : „Nasza Pani Dobrego Zdrowia”.
Kolejny cud
W połowie XVII w., kiedy portugalski statek handlowy płynął do Chin, na morzu był sztorm. Statek w Zatoce Bengalskiej zaczął tonąć. Marynarze powierzyli swój los Matce Bożej, którą wzywali na ratunek. Złożyli Jej ślubowanie. Obiecali Gwieździe Morza, że jeśli ich uratuje w miejscu przeznaczenia zbudują kościół. 8 września w święto Najświętszej Maryi żeglarze dopłynęli bezpiecznie w okolice Vailankanni. Znajdowała się tam kaplica pod strzechą z figurą Maryi. Marynarze dotrzymali obietnicy i wybudowali świątynię.
Największe sanktuarium w Indiach
Indyjskie Lourdes mieści się właśnie w Vailankanni. Pielgrzymują do sanktuarium nie tylko
chrześcijanie, ale też wyznawcy innych religii, z całego kontynentu azjatyckiego.
AM