Zamiast kupować drogie kosmetyki możemy wypróbować najpierw domowe. Przygotowanie ich nie zajmuje dużo czasu. Zamiast chodzić do drogerii i testować kremy, możemy wieczorem przed snem, zastosować własne. Przede wszystkim oszczędzimy czas i pieniądze. Bądźmy jednak konsekwentni i cierpliwi. Efekty przyjdą po pewnym czasie.
Oto proste sposoby na maseczki, dzięki którym poczujemy się rewelacyjnie i będziemy cieszyli się ładnym wyglądem skóry:
Jabłka oczyszczają skórę
2 łyżki płatków owsianych zalewamy gorącą wodą, a
jabłko ścieramy na drobnej tarce. Jeśli jest bardzo soczyste, lekko wyciskamy i do miąższu dodajemy łyżkę miodu oraz chłodne płatki owsiane. Mieszamy i maseczkę nakładamy na 15 minut, na twarz i szyję (na wszelkie niedoskonałości). Następnie zmywamy ciepłą wodą i przecieramy wodą utlenioną lub antybakteryjnym tonikiem. Jabłka mają działanie antybakteryjne. Kupujmy ekologiczne owoce.
Żółtko na dłonie
Do żółtka dodajemy 3 łyżeczki sera twarogowego i 1 łyżeczkę oliwy z oliwek. Po wymieszaniu nakładamy na dłonie. Jeśli maseczka jest zbyt gęsta, dodajmy odrobinę
przegotowanej wody. Dobrze jest owinąć ręce czystą folią. Po kwadransie myjemy dobrze ręce.
Kawa i cukier wygładza cerę
Do zrobienia maseczki potrzebujemy: 3 łyżki mielonej kawy, 3 łyżki cukru trzcinowego, 1/2 szklanki oliwy z oliwek. Wszystkie składniki mieszamy i po rozpuszczeniu się cukru; nakładamy na twarz, dłonie i miejsca wymagające peelingu. Pamiętajmy, żeby ruchem okrężnym wmasować kosmetyk w skórę. Po kilkunastu minutach należy dobrze spłukać maseczkę. Dobrze jest masaż stosować wieczorem, kiedy mamy więcej czasu. Zmniejszymy cellulit, wygładzimy i odżywimy skórę.
Ogórek na zmęczone powieki
Obranego ogórka ze skóry, ścieramy na drobnej tarce i
wkładamy do lodówki na 20-25 minut. Kładziemy się wygodnie i wacikami nakładamy na zmęczone oczy. Najlepiej zastosować kurację tuż przed snem. Powieki nie będą już popuchnięte i ociężałe.
Szałwia lub woda z solą – na zmęczone stopy
7 łyżek suszonej szałwi zalewamy wrzątkiem (2,5 l). Kiedy będzie dobrze ciepła, przez 20 minut moczymy w niej stopy. Po osuszeniu możemy nasmarować nogi kremem. Szałwia działa antybakteryjnie, odświeżająco i przeciwpotnie. Poczujemy się dużo lżejsi.
Możemy również moczyć stopy w rozpuszczonej w wodzie soli.
Ziemniaki na obolałe stopy
3 duże ziemniaki w łupinach kroimy w kostkę, zalewamy 1,5 – 2 l wrzącej wody. Kiedy woda trochę przestygnie,
wkładamy stopy i przesuwamy po ziemniakach. Możemy stopy pojedynczo wkładać do miski. Kiedy woda trochę przestygnie, dolewamy gorącej. Masaż wykonujmy przynajmniej 15 minut. Po kuracji nie myjemy stóp, ale jedynie wycieramy ręcznikiem.
AM