Jak dobrać strój kąpielowy?

Najmodniejsze stroje kąpielowe w tym sezonie -odważne propozycje w energetycznych kolorach i z motywami zwierzęcymi, ale również kwiatowe wzory, kobiece falbanki i dodatkowe ramiączka . Zanim jednak ruszymy do sklepu po swoje bikini, warto sprawdzić jak dobrać je do swojej sylwetki.

– Każda z nas chce w kostiumie prezentować się zjawiskowo, dlatego warto czasem zrezygnować z dawnych przyzwyczajeń i zamiast czarnego kostiumu wybrać coś nietypowego. Umiejętnie dobierajmy też wzory i fasony – radzi stylistka. – Drobne kwiatowe aplikacje pięknie będą prezentować się na pełniejszych kształtach. Natomiast falbanki w górnej części kostiumu kąpielowego to nie tylko modny detal, ale też świetne rozwiązanie dla kobiet z małym biustem – podpowiada Klara Mayzel-Racławska, stylistka magazynu „Avanti”.

Z ankiety przeprowadzonej przez miesięcznik wynika, że prawie połowa badanych kobiet kupuje kostium kąpielowy na ostatnią chwilę, tuż przed wyjazdem na wakacje, a więcej niż co trzecia ankietowana (35%) decyduje się na zakup nowego bikini dopiero w momencie, gdy poprzedni kostium się zużyje.

40% badanych pań w kwestii wyboru kostiumu najczęściej pyta o radę swojego partnera – męża bądź chłopaka. W województwach lubelskim, podkarpackim i podlaskim z męskiej podpowiedzi korzysta nawet 45% respondentek.

Liczy się zdanie przyjaciółki: najbardziej w Lubuskiem, Wielkopolskiem, Zachodniopomorskiem (36%), najmniej zaś na ścisłej północy: w województwach kujawsko-pomorskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim (13%).
źródło: newsrm.tv

One Comment

  1. Mariola

    Ja również zawsze kupuję strój kąpielowy tuż przed wyjazdem, ponieważ czasem w stary już się nie mieszczę, albo już mi się nie podoba. Ostatnio znalazłam bardzo fajny sklep ze strojami kąpielowymi https://www.kostium.com/stroje-kapielowe . Szybka wysyłka i mam modny strój przed wyjazdem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *