Oczy są zwierciadłem duszy

Czy mogą kłamać? Chyba nie – tak śpiewał Jan Pietrzak, Adrianna Biedrzyńska ze Zbigniewem Zamachowskim. Oczy zawsze nas zdradzą. W starożytności człowieka oceniano właśnie po oczach. Już wtedy mówiono, że są zwierciadłem naszej duszy. W oczach wyczytamy osobowość drugiego człowieka, stan jego ducha i emocje.
Często mówimy: co się stało? widzę to po twoich oczach.  Dostrzeżemy emocje drugiej osoby i rozpoznamy jej charakter. okoAktorsko możemy wyćwiczyć mowę ciała: uśmiech, gesty, ale oczy są poza zasięgiem naszej woli.  W nich wyczytamy fałsz, podstęp, miłość czy zdradę.  Zakochani patrzą miłującym i namiętnym wzrokiem, a osoby zdradzone bądź oszukane podejrzliwym.
Jeśli wnikliwie spojrzymy w oczy to nie tylko uczucia dojrzymy, ale także charakter rozmówcy.

Co mówią nasze oczy?
Osoba, która ma duże oczy jest wielkoduszna, życzliwa, żywiołowa i spontaniczna, a mająca oczy małe jest pamiętliwa, zmienna i wyrachowana.
Człowiek z dużymi i wypukłymi gałkami ocznymi jest słaby; z  szeroko rozstawionymi: spokojny, pracowity, uczciwy i opanowany, a z głęboko osadzonymi nieufny lub podstępny.

Źrenice nam wszystko powiedzą.
Kiedy rozmówca ma złe zamiary to jego oczy będą „rozbiegane” . Osoba nieśmiała przeważnie spuszcza oczy w dół zaś marzyciel patrzy w górę. Jeśli ktoś nadmiernie mruży oczy oznacza, że jest osobą rozsądną. Cynik lub  nieszczery bywa niespokojny.

Oczy skośnie oznaczają, że jest to człowiek konsekwentny w tym co robi i uparcie dążący do celu. Koncentruje się tylko na jednej rzeczy lub sprawie. Nie wyprowadzimy go tak szybko z równowagi, ale z pewnością nam odpłaci i może być złośliwy. Co ważne, osoba mająca oczy skośne ma talent do robienia interesów i odnosi życiowy sukces. Jak każdy lubi  komplementy, ale znając swoją wartość, nie przewraca jej się w głowie.

Nie tylko kształt oczu i źrenice, ale także kolor oczu mówi wiele o człowieku.

Co oznaczają?
oczy czarne –mówią, że ma gorący temperament, a przy tym jest impulsywny, spontaniczny, rozrzutny i ma zamiłowanie do zabaw,
oczy szare – określają człowieka opanowanego, łagodnego, ostrożnego, a czasem flegmatycznego. Takim człowiekiem należy kierować,
oczy niebieskie – należą do osoby subtelnej, ufnej, sentymentalnej i przyjaznej. Niebieskooki ulega wpływom innych,zrenica-oczy-niebieskie którzy często wykorzystują jego dobroć.
oczy zielone – to człowiek ryzykant, lubiący przygody. Ma wojowniczy charakter. Uparcie dąży do celu i rzadko rezygnuje ze swoich planów.
oczy piwne – ma tak zwany „wesołek” z poczuciem humoru. Jest bardzo lubiany w towarzystwie. Lubi przy tym swobodę i dominację nad innymi.

Wiedząc wszystko o oczach już przy pierwszym spotkaniu możemy być przezorni. Nie oznacza, że mamy się uprzedzić do każdego człowieka odpowiadającemu danemu opisowi lub się z nim od razu zaprzyjaźnić. To jest tylko wskazówka. Od każdej reguły są wyjątki i nie zawsze kolor oczu czy kształt świadczą o człowieku. Możemy zachować dystans i stopniowo przekonywać się do danej osoby. Z pewnością nie powinniśmy nikogo oceniać dopóki dokładnie go nie poznamy. Możemy się pomylić i pochopnie dokonać oceny drugiego człowieka. Nas mogą określić w ten sam sposób. Widząc w oczach ból lub smutek możemy stać się przyjacielem dla drugiego człowieka. Jeśli natomiast mamy styczność z osobą radosną i żywiołową poczujemy się lepiej.
arka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *