Mazolewski, Manu Katche i Yasmin Levy zapraszają do Raciborza

Racibórz przygotowuje się na porządną dawkę jazzu. W najbliższy weekend w ramach Festiwalu Palm Jazz Days na deskach Raciborskiego Centrum Kultury wystąpią Wojtek Mazolewski Quintet oraz Manu Katche Trio. Następny weekend to kolejna dawka muzycznych emocji. Festiwal zakończy koncert pięknej i niezwykle utalentowanej Yasmin Levy. Przedsięwzięcie wpisuje się w obchody 800-lecie nadania praw miejskich.
Dawno żaden polski zespół jazzowy nie wzbudzał tak pozytywnych emocji i nie przyciągał na koncerty takiej ilości fanów – pisze o Wojtku Mazolewskim portal JazzSoul.pl. W najbliższą sobotę, 18 listopada raciborzanie będą mieli okazję na żywo usłyszeć Wojtka Mazolewskiego ze swoim Quintetem. Dzień później, w RCK wystąpi francuski artysta Manu Katche z zespołem.

Następny weekend (25-26 listopada), to kolejna mocna dawka jazzu w ramach Palm Jazz Days. Przed raciborską publicznością zagrają: znakomity duet gitarowy Maciej Pysz & Gianluca Corona oraz Krystyna Stańko Quintet.

Prawdziwą wisienkę na torcie organizatorzy festiwalu pozostawili na sam koniec; 10 grudnia wystąpi Yasmin Levy. Artystka o niezwykle charyzmatycznej osobowości i niesamowitym głosie. Jej twórczość inspirowana jest muzyką flamenco, tradycją sefardyjską i tangiem. Yasmin śpiewa o miłości w ladino – języku hiszpańskich Żydów.

W tym roku koncerty w ramach Palm Jazzy Days odbędą się w Londynie, Tarnowskich Górach i Raciborzu. To już ósma edycja festiwalu, a druga w Raciborzu.

Racibórz, to jedno z tych miast, które skupia wielu miłośników tego gatunku muzyki. Mając na względzie ubiegłoroczną edycję Palm Jazzu w Raciborzu wystąpiły takie gwiazdy jak: Mike Stern i Hanna Banaszak.

Impreza wpisuje się w obchody 800-lecia nadania praw miejskich. Szczegóły dotyczące koncertów i biletów wstępu znajdują się na stronie internetowej: http://www.rck.com.pl/n/site/start.html.

Na fanów muzyki Wojtka Mazolewskiego i grupy Manu Katche czeka konkurs, w którym do wygrania są podwójne wejściówki, szczegóły tutaj: https://www.facebook.com/AdventureMedia.PR/photos/a.115346271876951.20269.114668005278111/1497246820353549/?type=3&theater
Justyna Korzeniak

One Comment

  1. […] W najbliższy weekend w ramach Festiwalu Palm Jazz Days na deskach Raciborskiego Centrum Kultury wystąpią Wojtek Mazolewski Quintet oraz Manu Katche Trio. Następny weekend to kolejna dawka muzycznych emocji. Festiwal zakończy koncert pięknej i niezwykle utalentowanej Yasmin Levy. Przedsięwzięcie wpisuje się w obchody 800-lecie nadania praw miejskich. W najbliższą sobotę, 18 listopada raciborzanie będą mieli okazję na żywo usłyszeć Wojtka Mazolewskiego ze swoim Quintetem. Dzień później, w RCK wystąpi francuski artysta Manu Katche z zespołem. Następny weekend (25-26 listopada), to kolejna mocna dawka jazzu w ramach Palm Jazz Days. Przed raciborską publicznością zagrają: znakomity duet gitarowy Maciej Pysz & Gianluca Corona oraz Krystyna Stańko Quintet. Impreza wpisuje się w obchody 800-lecia nadania praw miejskich. Szczegóły dotyczące koncertów i biletów wstępu znajdują się na stronie internetowej: http://www.rck.com.pl/n/site/start.html. Na fanów muzyki Wojtka Mazolewskiego i grupy Manu Katche czeka konkurs, w którym do wygrania są podwójne wejściówki, szczegóły tutaj: https://www.facebook.com/AdventureMedia.PR/photos/a.115346271876951.20269.114668005278111/1497246820353549/?type=3&theater więcej informacji na bezale.pl […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *