Czy lubisz siebie?

Jak sprawić, żeby inni Cię polubili?

Wszyscy chcieliby być lubiani i akceptowani. Niestety nie zawsze tak jest. Po smutnych doświadczeniach dochodzisz do wniosku, że nie jesteś akceptowana i nie ciszysz się sympatią. Odsuwasz się od otoczenia, a w najlepszym wypadku przestajesz się odzywać. Izolujesz się i stajesz się zgorzkniała i zamknięta w sobie.
Możesz to zmienić, ale musisz nad tym popracować.
Najpierw powinnaś polubić siebie.
Może masz sobie coś do zarzucenia, wady i nadmiernie wszystkim się stresujesz i staje się to widoczne dla innych. Nawet o tym nie wiesz, że emanuje od Ciebie tzw. negatywna energia. Poszukaj w sobie zalet, mocnych stron. Wypisz na kartce co w sobie lubisz, za co siebie cenisz i jakie masz zalety. Czytaj kilka razy dziennie. Zacznij żyć w przyjaźni z samą sobą.

Zacznij słuchać innych
Interesuj się ich problemami, nie przerywaj jak coś opowiadają, przestań udzielać rad (nie pouczaj). Spraw, że rozmówca poczuje się ważny. Staraj się go polubić i pokaż, że go szanujesz. Nie manipuluj, bo szybko się zorientuje. Ważna jest szczerość i autentyczność. Unikaj nieszczerych pochwał i komplementów. Jeśli czynisz komuś przysługę to musisz to robić bezinteresownie. Ludzie są nieufni i podejrzliwi, rób to z wyczuciem. Może nadarzy się okazja i dobrze komuś doradzisz, zyskasz sprzymierzeńca.

Poproś o pomoc
To zbliża ludzi do siebie. Zacznij od osoby, którą Ty lubisz. Możecie zbliżyć się do siebie i lepiej poznać. Będziesz miała okazję pokazać jakim jesteś wartościowym człowiekiem.

Podobieństwa poglądów
Zwykle jest tak, że lubimy tych, którzy się z nami zgadzają, chwalą nas i prawią komplementy. Jeśli masz odmienne poglądy to nie rozgłaszaj o tym wszystkim. Poznaj zdanie innych. Dowiedz się dlaczego myślą inaczej niż Ty. Jeśli odkryjesz, że są osobami próżnymi, nie przytakuj chcąc wzbudzić sympatię. Musisz mieć własne zdanie.

Jakie osoby są lubiane?
Wiarygodne, kompetentne, wzbudzające zaufanie, z poczuciem humoru i wadami (nie ma ideałów). Nikt nie lubi osób idealnych, zarozumiałych, niepewnych, nieuprzejmych, samolubnych, nieszczerych i lizusów. Możesz mówić o swoich słabościach, to bardzo ludzkie.

Zadbaj o wygląd
Nie musisz być piękna, szczupła i mieć na sobie drogich ciuchów. Wystarczy, że ładnie się ubierzesz (gustownie), zadbasz o fryzurę i będziesz wyluzowana.

Uśmiech
Staraj się uśmiechać się jak najczęściej. Chodzi o szczery, a nie wymuszony uśmiech. Ludzie nie lubią ponurasów. Jeśli opowiesz jaką ciekawą anegdotę, dowcip lub wesołą historyjkę, rozluźnisz atmosferę.

Postawa
Wyprostuj się i poruszaj się pewnie. Nie zachowuj się jakbyś była nieszczęśliwa i miała pretensje do całego świata. Zachowuj się naturalnie. Bądź serdeczna i nie zanudzaj.

Wspólny wyjazd, wycieczka w plener, spotkanie po szkole/pracy lub impreza integracyjna zbliża ludzi.

Pamiętaj, żebyś nie traktowała wszystkich podejrzliwie jakby byli Twoimi wrogami. Unikaj zazdrości i pychy.
Nie muszą Cię wszyscy lubić, ale zdobędziesz wielu zwolenników.
Z pewnością zauważą zmianę w Twoim zachowaniu i będą mile zaskoczeni. Przyzwyczają się do na nowo do Ciebie, ale tym razem będą chętnie z Tobą przebywać, dzielić swoimi radościami i problemami.
AM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *