Polscy YouTuberzy wystartują po Puchar Róży Wiatrów

26 maja w ośrodku Róży Wiatrów w Węgorzewie na jeziorze Święcajty odbędzie się IV edycja Żeglarskich Mistrzostw Polski YouTuberów o Puchar Róży Wiatrów.  Pod żaglami popłynie m.in.: Cyber Marian, Madeline Gavi, Magik Y, 5 Sposobów na, Beksy, Sprytne Babki, Sadam, SMAV, WAKSY oraz wielu innych twórców. Ideą wydarzenia jest promocja regionu Mazur oraz idei żeglarstwa wśród młodych osób. W tegorocznej edycji regat weźmie udział ponad 60 najpopularniejszych twórców YouTube`a.

YouTuberzy wystartują w regatach
Jest to to wydarzenie dające artystom polskiego YouTube’a możliwość na zmierzenie swych sił w sporcie, jakim jest żeglarstwo. To także okazja do odejścia od komputera, relaksu i aktywnego spędzenia weekendu na Mazurach. Już wkrótce blisko 60 YouTuberów z całego kraju przyjedzie do Węgorzewa, by stanąć do walki o żeglarski tytuł Mistrza Polski i Puchar Róży Wiatrów. Jest to pierwsze tak duże plenerowe wydarzenie, podczas którego tak wielu twórców spotka się w jednym czasie i w jednym miejscu.

Dla fanów będzie więc to nie tylko szansa do zebrania autografów, czy zrobienia pamiątkowych zdjęć i filmików, ale także porozmawiania z ulubionymi twórcami, dlaczego żeglarstwo podbiło ich serca. Dodatkowo uczestnicy regat przygotowywać będą relacje wideo z przebiegu rywalizacji, dzięki czemu każdy będzie mógł zobaczyć zaciętą walkę od kuchni i poczuć smak prawdziwej żeglarskiej przygody. Filmy YouTuberów z dotychczasowych edycji obejrzano ponad 7 000 000 razy. Regaty odbędą się już 26 maja na mazurskim jeziorze Święcajty. Start i meta w ośrodku Róży Wiatrów w Węgorzewie. Program zawodów przewiduje dwa biegi krótkodystansowe i jeden długodystansowy.

Jaka jest misja Regat YouTuberów
Misją wydarzenia jest promocja regionu Mazur oraz idei żeglarstwa wśród młodych osób. Dzięki obecności influencerów fani mogą zobaczyć czym jest żeglarstwo. – To piękna dyscyplina, która szybko może przerodzić się w prawdziwą pasją. Poza świetną zabawą i sportową rywalizacją, uczy pracy w zespole, odpowiedzialności i kształtuje charaktery. Przy okazji można dowiedzieć się wiele o meteorologii czy prawach fizyki. Organizując regaty z udziałem influencerów, którzy bez wątpienia są dziś idolami, chcemy przybliżyć młodym osobom tematykę żeglarstwa i zachęcić ich również do spróbowania swoich sił na wodzie. Stale rosnąca frekwencja i zainteresowanie wydarzeniem z każdą kolejną edycją, jest chyba najlepszym dowodem na to, że żeglarstwo to świetna sprawa – powiedział Bartek Milewski, organizator wydarzenia z Róży Wiatrów.

Rekordowa liczba uczestników i zasięgu
Z każdą edycją wydarzenie rośnie w siłę, przybywa uczestników, filmów oraz wyświetleń. W tegorocznych regatach pojawi się wiele nowych twarzy takich jak: Ajgor Ignacy, Agnieszka Grzelak, Olciiak, Max Krasoń, Bartek bez przepisu, czy WAKSY. Oprócz nich, zawitają również starzy regatowi wyjadacze: Cyber Marian, ŚmiechawaTV, Magik Y, 5 sposobów na, Astrofaza, Madeline Gavi oraz Beksy. W sumie na starcie regat stawi się aż 13 załóg, składający się z ponad 60 twórców. Łączna liczba subskrypcji YouTuberów wynosi ponad  19 000 000. To kolejny rekord zarówno pod względem ilości uczestników, jak również zasięgu wydarzenia.

Oficjalna lista załóg IV edycji Regat YouTuberów o Puchar Róży Wiatrów:
ZAŁOGA 1: Ajgor Ignacy, Magic of Y, Beksy Czuga
ZAŁOGA 2: Agnieszka Grzelak, SMAV, Dominik Rupiński, Aleksandra Długołęcka
ZAŁOGA 3: Olciiak, Olsikowa, Max Krasoń
ZAŁOGA 4: Astrofaza, EMCE Kwadrat, Matura to Bzdura
ZAŁOGA 5: 5 sposobów, na Kuzyn Hindus
ZAŁOGA 6: Wojtek Szumański, Cyber Marian, Autostopem na koniec świata
ZAŁOGA 7: DeeJay, Worot, Luure, Rudy Człowiek, Sadam
ZAŁOGA 8: Wybrakowana, CTSG87, MrSetoKami, Sou Shibo, That`s Alien, El Buczo
ZAŁOGA 9: Madeline Gavi, Epic Cheat Meal, Ihanio, Bartek bez przepisu
ZAŁOGA 10: Sprytne Babki
ZAŁOGA 11: SmiechawaTV
ZAŁOGA 12: Czas Gentlemanów, Motodoradca, Porady Rowerowe, Terenwizja, Kuchnia Renaty
ZAŁOGA 14: Waksy, Ponki
Wszystkie informacje dla fanów, aktualności na temat wydarzenia oraz szczegóły na temat kolejnych zgłoszonych uczestników znajdują się na oficjalnym fanpage`u oraz na stronie Regat YouTuberów.
źródło: newsrm.tv

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *