Dlaczego warto zatrudnić pracownika tymczasowego?

Zatrudnienie pracownika na stałe jest niekiedy ryzykowne
i kosztowne, bo muszą nową osobę odpowiednio przeszkolić. Z tego względu wielu pracodawców woli przyjąć do pracy osoby w oparciu o pracę tymczasową, Obowiązki związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi scedować na firmę zewnętrzną, która zajmie się znalezieniem pracowników.

Współpraca z agencją pracy – zalety
Dzięki współpracy z agencją pracy tymczasowej możemy być pewni, że osoba, którą zarekomenduje będzie odpowiednim pracownikiem na dane stanowisko. Pracodawca nie musi poświęcać już czasu na poszukiwanie pracownika, przeprowadzenie rekrutacji i na jej późniejsze wyszkolenie. Tym wszystkim zajmie się agencja. Dodatkowo zostaje on zwolniony z wykonania wielu obowiązków administracyjnych wobec pracownika tymczasowego oraz ogranicza koszty, jakie należałoby ponieść na rekrutację. Uniknie również ryzyka zatrudnienia na stałe nieodpowiedniej osoby, przez co będzie musiał powtórzyć proces rekrutacji od nowa.

Partnerzy hotelowi, z którymi wielokrotnie mieliśmy okazję współpracować, ale również ci nowi zgłaszają się do nas w poszukiwaniu kolejnych pracowników, czy to na recepcję, czy też do obsługi eventów i konferencji. Do tej pory mieliśmy okazję współpracować z 50 partnerami z branży hotelarsko-gastronomicznej, ponieważ długofalowe relacje są dla nas podstawą współpracy. Dla każdego z nich wyszukujemy pracowników indywidualnie, poznając wcześniej ich wymagania, by jak najlepiej dopasować osoby na konkretne stanowisko. Dodatkowo przeprowadzamy odpowiednie szkolenia i kursy, by wybrana osoba mogła jak najszybciej wdrożyć się w nowe obowiązki – mówi Kamila Gutowski, właścicielka agencji pracy tymczasowej Skills Net.

Młode osoby, które dopiero zaczynają karierę zawodową powinny zostać najpierw przeszkolone przez przyszłych pracodawców. Niestety większość firm nie ma na to czasu, szczególnie w sytuacji, gdy pracownik podejmuje pracę na danym stanowisku tylko na określony czas. Dlatego podejmując współpracę z agencją pracy tymczasowej, mamy pewność, iż osoba przez nią przysłana będzie w pełni przygotowana i wyszkolona.

Dla każdej nowozatrudnionej osoby zapewniamy odpowiednie szkolenie zanim wyślemy ją do pracy na konkretne stanowisko. Dodatkowo już niedługo otwieramy Skills NetAcademy, w której będziemy uczyć młodych ludzi, że maja wpływ na swoje życie, a praca może być przyjemnością. Będziemy pracować na postawie, czyli dzięki szkoleniom, młodzi będą wiedzieli czego oczekują pracodawcy. Jak szalenie ważne są uśmiech i postawa otwarta, bez względu na to jaki kierunek obiorą– kontynuuje Gutowski.

Podejmując współpracę z agencją pracy tymczasowej oszczędzamy przede wszystkim czas i pieniądze oraz minimalizujemy ryzyko zatrudnienia nieodpowiedniego pracownika. Dodatkowo jest to okazja do sprawdzenia go przed zatrudnieniem na stałe.
Magdalena Pytkowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *