Jak minimalizować wydatki na kosmetyki?

Jeśli od kosmetyków uginają się półki to zrób z nimi porządek i zmień swoje podejście do ich zakupu oraz stosowania. Zbyt dużej liczby produktów do pielęgnacji i makijażu nie wykorzystasz, przeterminują się.

Zrób porządki w kosmetykach
Najtrudniej jest zacząć. Przeglądając kosmetyki, zastosuj prostą zasadę: w pierwszej kolejności pozbądź

się tych, których termin przydatności minął. Tym sposobem już na wstępie będziesz miała około 1/3 produktów mniej. Następnie z pozostawionych kosmetyków wybierz te, których używałaś przez ostatnie pół roku, a te, o których nie pamiętasz na co dzień, przekaż przyjaciółce lub mamie.

Nie kupuj na zapas
Czy zdarza się, że kupujesz podkład, mimo że masz jeszcze w swoich zasobach nieskończoną buteleczkę innego produktu? Do tego zapewne bezpośrednio po zakupie otwierasz nowy egzemplarz, żeby od razu go przetestować na sobie, przez co stare produkty zalegają na dnie szafki.Jest na to jeden bardzo prosty sposób. Wystarczy, że wstrzymasz się z zakupem do czasu, aż zużyjesz poprzedni kosmetyk. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie tylko zaoszczędzisz miejsce, ale również skorzysta na tym Twój portfel.

Stosuj produkty wielofunkcyjne
Jak ograniczyć ilość kosmetyków? Wybierając produkty wielofunkcyjne!W codziennej pielęgnacji sięgaj po szampon z funkcją odżywki lub mleczko pod prysznic z efektem balsamu, np. marki CD. Zawarty w nim

ekstrakt z rokitnika (nawilżający, przywracający skórze jędrność). Do makijażu natomiast, przydatny jest krem, zastępujący bazę pod makijaż, podkład oraz korektor.

Miesięczny limit na wydatki
Ubrania i kosmetyki to dwie kategorie zakupowe, które często pochłaniają większość miesięcznego budżetu. Sprytnym rozwiązaniem na oszczędności jest wprowadzenie limitu na zakupy. Jeżeli dokonujesz płatności kartą, sprawdź, jaką sumę przeznaczyłaś na kosmetyki w ostatnim miesiącu, i pomniejsz ją o 25%. Postaraj się nie przekraczać wyznaczonego limitu. Kontrolować wydatki pomoże Ci notowanie poniesionych kosztów np.  w smartfonie.

Do zakupów podchodź z głową
Prześladują Cię plakaty reklamowe w witrynach drogerii z promocjami na kosmetyki, a skrzynkę e-mailową masz wypełnioną po brzegi newsletterami z okazjami ze sklepów online? Niełatwo jest przejść obojętnie wobec kuszących ofert… Jednak podejmij wyzwanie i obiecaj sobie rozsądniej podchodzić do

zakupów. Jeśli jesteś ciekawa jakiegoś nowego kosmetyku, to wcześniej sprawdź w drogerii tester albo poproś o próbkę kremu czy perfum, zamiast pochopnie nabywać pełnowymiarowy produkt. Dzięki temu będziesz w stanie ocenić, czy dany preparat lub zapach Ci odpowiada, i unikniesz ewentualnego niepotrzebnego zakupu.
Beata Szwugier

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *