Dobry klimat sprzyja rozwojowi firmy

Klienci i pracownicy w naszej firmie muszą się czuć dobrze. Dobry klimat to podstawa biznesu. Dla klientów warto wygospodarować oddzielną przestrzeń. Kiedy nasza firma jest bardzo mała, a przestrzeń jaką dysponujemy to jeden pokój, wystarczy postawić mały stolik kawowy oraz fotel.  Ten fragment powinien odcinać się od reszty biura. Strefę tę możemy zaznaczyć choćby dywanem, wykładziną lub inną kolorystyką mebli.
Kiedy klient pojawi się w progu Twojej firmy, pokaż, że cieszysz się z jego wizyty, nawet, jeśli przyszedł złożyć reklamację. Pozwól mu zrelaksować się przy filiżance dobrej kawy lub herbaty. Przekonasz się wtedy, że dobre miejsce w połączeniu z obsługą klasy premium, mogą pchnąć Twój biznes na wyższy poziom. Warto przemyśleć, w jaki sposób możesz okazać klientowi swoją troskę o jego dobre samopoczucie.

Troska o pracowników
Dbałość o komfort klientów nie powinna stać w opozycji do tego, w jaki sposób traktowani są pracownicy. Tym bardziej, że zawodowa efektywność często idzie w parze z dobrym samopoczuciem i z sympatią dla miejsca, w którym pracują.

Aby byli zadowoleni i efektywni
Jeśli to Ty jesteś szefem, pozwól, by biuro nie było zupełnie anonimowe i pozbawione osobistych akcentów. Dobrze, aby pracownicy mogli np. postawić na biurku ramkę z rodzinnym zdjęciem, a w szufladzie przechowywać swoje osobiste drobiazgi, choćby pamiątki z wakacji.

Zapytaj, w jaki sposób Twój zespół chciałby przearanżować wspólną przestrzeń. Być może razem wpadniecie na pomysły, które wprowadzą do firmy mnóstwo świeżości. Ciekawym pomysłem może być np. wstawienie do biura kwiatów doniczkowych – niektóre z nich, takiej jak np. paprocie czy skrzydłokwiat. Pomagają nawilżać powietrze, a nawet usuwać zanieczyszczenia.

Jeśli jednak chciałbyś profesjonalnie zadbać o zdrowy klimat dla swojego zespołu, weź pod uwagę wysokiej klasy urządzenia do nawilżania i oczyszczania powietrza. Będzie to oznaczało dodatkowe korzyści w sezonie grzewczym, a w klimatyzowanych pomieszczeniach – przez cały rok. Wysuszone powietrze może być powodem wielu problemów ze zdrowiem. Negatywnie wpływa m.in. na śluzówkę nosa i gardła, układ oddechowy oraz na stan skóry. W konsekwencji może prowadzić do spadku odporności organizmu poprzez osłabienie jego bariery ochronnej – Sylwia Siemienowicz z firmy Venta Polen
Marcin Pietraszek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *