Nagrody w konkursie Akademii Uwielbiam rozdane

Nagrodą główną w ogólnopolskim konkursie programu edukacyjnego Akademia Uwielbiam, były warsztaty prowadzone przez eksperta kulinarnego – Michała Magiel Myszkiewicza. Uczniowie 3 szkół podstawowych wzięli w nich udział.
W czasie warsztatów młodzi ludzie poznali tajniki sztuki kulinarnej, otrzymali upominki, a szkoła natomiast dostała bony podarunkowe.
W tegorocznej edycji Akademii Uwielbiam brało udział ponad 160 000 uczniów z całej Polski. Wśród uczniów z województwa małopolskiego i dolnośląskiego jury przyznało nagrody główne.

Wśród zwycięzców znalazła się klasa ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Targowisku, która zgłosiła przepis na łososia w szpinakowym penne z sosem chrzanowym, Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Osieku, która zwycięstwo zapewniła sobie królem soczewicy, czyli zdrowym burgerem oraz Szkoła Podstawowa nr 9 w Głogowie, której uczniowie przygotowali wyjątkowy przepis na canelloni z warzywnym leczo z filetem polanym sosem tzatziki.

Sam pomysł jak i kreatywne wykorzystanie produktów zasłużyły na nagrodę główną– cieszy nas, że uczniowie zainspirowali się i skorzystali z wiedzy, która została przekazana podczas zajęć Akademii Uwielbiam. To bardzo ważne, aby od najmłodszych lat zdobywać umiejętności na temat zdrowego stylu życia, zasad odżywiania, gotowania i niemarnowania żywności, które zaowocują właściwymi nawykami. Celem programu jest przede wszystkim inspirowanie w odkrywaniu swoich możliwości i kulinarnych oraz zachęcanie do samodzielnego gotowani– mówi Magdalena Chrapla – Manager ds. Społecznej Odpowiedzialności firmy Grupy Maspex.

Podczas finałowych warsztatów uczniowie zostali podzieleni na trzy stanowiska. Każda grupa przygotowała dwa przepisy: danie główne i deser lub przekąskę. Profesjonalnych porad i instrukcji udzielił kucharz – Michał Magiel Myszkiewicz.Do przygotowania były między dania makaronowe tj. makaron spaghetti z kurczakiem, cukinią i pesto, makaron pióra ze szparagami oraz sałatka
z wędzonym łososiem. Na deser uczniowie przygotowali trufle czekoladowe i okazały tort naleśnikowy, który był idealnym zakończeniem pysznego poczęstunku.

Wszyscy uczestnicy warsztatów dostali nagrody: uczniowie paczki z produktami Lubella, Krakus, Łowicz, Kotlin, DecoMorreno, szkoły bony o wartości 1500 zł, a nauczyciele vouchery do sieci salonów EMPIK o wartości 700 zł. Dodatkową nagrodę za największą liczbę zgłoszeń w konkursie zdobyła grupa uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Krasnymstawie.

Prosto do dobrych nawyków
Akademia Uwielbiam jest skierowana do uczniów i nauczycieli klas VI – VIII szkół podstawowych i klas III gimnazjów. Celem programu jest edukacja młodzieży na temat potrzeby różnicowania produktów
w codziennej diecie oraz uświadomienie uczniom szkół podstawowych i gimnazjów, jak ważną rolę odgrywają one w odżywianiu. W tym roku organizatorzy poszli jednak o krok dalej i poszerzyli zakres tematyczny programu. Uczestnicy Akademii Uwielbiam dowiedzieli się nie tylko, jak powinno wyglądać prawidłowe i racjonalne odżywianie. Akademia Uwielbiam uczy także prawidłowych nawyków związanych z niemarnowaniem żywności i doceniania wartości wspólnych posiłków. Uczestnicy programu dowiedzieli się także jak ważną rolę w codziennym życiu odgrywa aktywność fizyczna.

Kolejna edycja już za rok! www.akademiauwielbiam.pl
Przepisy od Akademii Uwielbiam na www.uwielbiam.pl
Adela Parchimowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *