Wanna zamiast kabiny prysznicowej?

Dawniej wanna była w każdej łazience. Gorąca kąpiel w chłodne i zimowe dni rozgrzewała, a nawet chroniła przed przeziębieniem. Jak to się mówiło: zrobię sobie ciepłą kąpiel i poczuję się lepiej. Po dodaniu do wody płynu do kąpieli, olejków eterycznych, ziół czy zwykłej soli kamiennej, odczuwano relaks.
Niestety wanny zaczęto likwidować na rzecz kabin prysznicowych. Powodem była oszczędność wody, czasu i miejsca w łazience. Kabiny stały się bardzo modne i praktyczne. Dobrze jednak wiemy, że kabina prysznicowa nigdy nie zastąpi wanny. Pod prysznicem zrobimy sobie masaż i odprężymy się, ale o całkowitym relaksie możemy zapomnieć.

Osoby, które zrezygnowały z posiadania wanny ze względu na mały metraż łazienki, mogą poczuć ulgę i zamontować wannę narożną. Wybór jest imponujący. Mamy wanny w różnych kolorach i o dopasowanych kształtach. Dużym powodzeniem cieszą się wanny narożne z siedziskiem. To rozwiązanie dla małych dzieci oraz osób starszych i z ograniczoną sprawnością ruchową. Zapewniają bezpieczeństwo, niesamowitą wygodę i komfort kąpieli. Mało tego są na rynku wanny trójkątne, które cieszą się niesłabnącym popytem.

Jeśli chcemy mieć maksimum wygody, wybierzmy wannę narożną prostokątną, która z jednej strony jest zwężona, a z drugiej zaokrąglona. To bardzo praktyczne rozwiązanie, bo oszczędzając na metrażu w łazience, zyskujemy wygodę kąpieli. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się akrylowe wanny narożne, których główną zaletą jest to, że woda w niej dłużej utrzymuje ciepło. I to jest wariant dla tych, którzy lubią sobie poleżeć w wannie z dużą pianą i poczuć się jak nowonarodzeni. Kąpiel w wannie bywa też lekiem na bezsenność. Jeśli więc chcemy poczuć relaks, odstresować się poleżeć w wodzie z wielką pianą, mieszanką ziół czy olejków eterycznych, nic prostszego – pomyślmy o zamontowaniu wanny.

Z pewnością do kąpieli dzieci, lepsza jest wanna niż kabina prysznicowa. Możemy oczywiście zamontować większy brodzik, ale nic nie zastąpi kąpieli w wannie pełnej wody. To też okazja do zabawy i wielka frajda dla maluchów.
arka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *