Co niszczy nasze włosy?

Często nie zdajemy sobie sprawy, że sami przyczyniamy się do problemów z włosami. Przyczynami mogą być: niewłaściwa codzienna pielęgnacja oraz nawyki na które nie zwracamy uwagi, a mają duży wpływ na włosy.

Jak więc odpowiednio dbać o włosy?

Mycie – nakładanie szamponu
Szampon powinniśmy nakładać masującymi ruchami, bezpośrednio na skórę głowy. Dokładne mycie włosów nie polega na nakładaniu szamponu na całą ich długość, gdyż piana, która tworzy się z samego produktu, jest rozprowadzana z wodą po całej ich długości. Dodatkowo takie nakładanie szamponu eliminuje ze skóry głowy wydzieliny łojowe, co może wywołać kruchość i suchość włosów, szczególnie na ich końcach.

Czesanie mokrych włosów
Bez względu na to, że mokre włosy dużo łatwiej poddają się czesaniu, należy czesać tylko suche włosy. Jeśli chce się uniknąć bardzo splątanych pasm, trzeba ostrożnie przeczesać włosy bezpośrednio przed wzięciem prysznica. W takim przypadku wystarczy umyć włosy delikatnymi ruchami, masując skórę głowy, a włosy nie będą się plątać.

Po myciu – wycieranie włosów ręcznikiem
Aby przyspieszyć proces suszenia włosów, często po umyciu wiele kobiet intensywnie wyciera włosy ręcznikiem. To błąd. Energiczne wycieranie włosów powoduje otwieranie ich łusek. Kiedy łuski są zamknięte, włosy lśnią, odbijają światło, wyglądają gładko i zdrowo. Natomiast kiedy łuski włosów są uszkodzone oraz otwarte, włosy są puszyste, matowe i nie układają się odpowiednio przy każdej stylizacji. Wystarczy delikatnie poklepać włosy ręcznikiem.

Częste i intensywne czesanie włosów niewłaściwą szczotką
Szczotka z ostrymi zębami lub taka, która ma grzebnie z metalu nie tylko uszkadza włosy, ale także rani skórę głowy. Najlepiej sprawdzi się więc szczotka z miękkim włosiem, która dobrze rozdzieli kosmyki nie uszkadzając ich. Warto pamiętać, aby używać suszarki do włosów z koncentratorem przepływu powietrza. Dzięki temu zaoszczędzi się czas na stylizacji a włosy nie będą przepalone od zbyt gorącego powietrza.
źródło: newsrm.tv

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *