Ruszył konkurs przedsiębiorczości – „Generacja P – Herosi na Starcie”

W konkursie można wygrać nagrody finansowe, szkolenia i sesje coachingowe, czyli wszystko, czego potrzebuje początkujący przedsiębiorca na starcie własnej działalności. Zgłoszenia trwają do 20 kwietnia.
Konkurs jest w dwóch kategoriach wiekowych: 16-19 i 20-26 lat. Chcąc wziąć w nim udział, wystarczy mieć pomysł na biznes i opisać go w formularzu zgłoszeniowym. Tym właśnie różni się ten konkurs od innych startupowych. Jest otwarty na osoby, które dopiero zaczynają – nie mają rozbudowanych biznesplanów, doświadczenia w biznesie ani bogatego portfolio. Wszystko po to, żeby umożliwić młodym ludziom, który marzą o własnej firmie, zdobycie wiedzy i kompetencji niezbędnych do realizacji tych marzeń.

Organizatorem konkursu jest Grupa Eurocash, przy wsparciu Akademii Umiejętności Eurocash i współpracy ze Startup Academy.
Każdy z nas ma potencjał, żeby prowadzić własny biznes. Wierzymy, że przedsiębiorczość to zespół cech, które można rozwijać – takich jak kreatywność, wytrwałość w dążeniu do celu, poczucie odpowiedzialności czy odwaga. To chcemy uświadomić młodym ludziom, którzy wezmą udział w konkursie. Nasz cel to pokazać im, że wystarczy zaangażowanie, wiedza i odpowiednie narzędzia, a wszystko staje się możliwe.

Od 25 lat współpracujemy z przedsiębiorcami w całej Polsce i wspieramy ich w prowadzeniu rodzinnych biznesów. Teraz wykorzystujemy to doświadczenie, żeby pomóc przedsiębiorcom „na starcie”.  Już na drugim etapie konkursu uczestnicy zyskają dostęp do wartościowych szkoleń z zakresu tworzenia modelów biznesowych, marketingu, sprzedaży i techniki prezentacji. Właśnie w tym czasie przyszli przedsiębiorcy będą mogli rozwijać swoje pomysły, korzystając ze zdobywanej wiedzy i ze wsparcia dedykowanych mentorów – przedstawicieli Grupy Eurocash i niezależnych. Ci, którzy zrobią największe postępy, wezmą udział w finale i zawalczą o nagrody finansowe o łącznej wartości 70 tys. zł.
To nie jest jedyna tego typu inicjatywa realizowana przez Grupę Eurocash z okazji 25. jubileuszu firmy.

W tym roku odbędzie się również kolejna edycja konkursu „Herosów Polskiej Przedsiębiorczości”. Jej celem jest nagrodzenie dwudziestu pięciu Przedsiębiorców współpracujących z Grupą, którzy wyróżniają się swoją postawą w wprowadzeniu biznesu. Łączna wartość nagród w konkursie to 750 tys. zł – Katarzyna Kopaczewska, Członek Zarządu Grupy Eurocash.
Więcej informacji o konkursie „Herosi na Starcie”: https://herosi.akademiaeurocash.com.pl/
Anna Zawistowska

2 Comments

  1. Paulina

    Oj takie wsparcie by się teraz bardzo przydało. Trochę za późno trafiłam na wpis ale jak będzie kolejna edycja to trzeba będzie spróbować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *