Nowe miejsca pracy w Rzeszowie -PNT

Trzy następne przedsiębiorstwa, w tym jedno międzynarodowe zdecydowały się na wybudowanie swoich zakładów na terenie rzeszowskiego Parku – PNT. Pieniądze ze sprzedaży uzbrojonych działek Starostwo Powiatowe w Rzeszowie przeznaczy  na cele społeczne, m.in.: drogi i mosty, służbę zdrowia i edukację.
Do firm już działających na terenie PNT dołączyły: TW Metals Polska, Efekt Plus oraz Heating – Instgaz.
TW Metals Polska
Przedsiębiorstwo jest częścią międzynarodowego koncernu, dostawcy produktów lotniczych dla wielu czołowych przewoźników na świecie, w tym: Continental Airlines, Northwest Airlines,  United Airlines, Delta Airlines, US Airways, Federal Express.

Efekt Plus
To krajowy lider produkcji folii stretch i jednym z czołowych producentów folii w Europie. Jest obecny na rynku już od 10 lat.

Heating – Instgaz
Jest największą hurtownią instalacji grzewczych i sanitarnych w Rzeszowie. Posiada swoje oddziały w województwach: lubelskim i małopolskim.

Atrakcyjne miejsce do życia i pracy
Wartość planowanych inwestycji wymienionych firm to w sumie ponad 74 mln zł. Zatrudnienie w nowych zakładach znajdzie ok 170 osób. Docelowo, w PNT pracę znajdzie ok. 3 tys. osób.
Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski, mówi: – Nasz Park utworzyliśmy właśnie po to, aby inwestowały tutaj innowacyjne firmy, w tym międzynarodowe, i aby powstawały nowe miejsca pracy. Dzięki temu Powiat Rzeszowski staje się atrakcyjnym miejscem do życia i pracy zarówno dla młodych, wykształconych osób, jak i fachowców z wieloletnim doświadczeniem.

Obecnie, na terenie PNT zainwestowało już 12 przedsiębiorstw. Jednym z walorów firm, które chcą tutaj tworzyć nowe miejsca pracy jest zapewnienie, że ich działalność gospodarcza ma nowatorski charakter. Zasadą przyjętą podczas naboru i selekcji przyszłych inwestorów jest uzyskanie przez nich pozytywnej opinii ośrodka badawczo – rozwojowego lub naukowego w zakresie innowacyjności przedsięwzięcia.

Nowoczesne technologie Rzeszów
Park Naukowo – Technologiczny „Rzeszów – Dworzysko” to inwestycja zrealizowana przez Powiat Rzeszowski, który jako jedyny w Polsce, posiadając własny tak duży obszar inwestycyjny (83,42 ha), zdecydował się na jego pełne uzbrojenie.

Park położony jest blisko autostrady A4 i drogi ekspresowej S19. Cały teren sąsiaduje z magistralą kolejową E30 Niemcy-Polska-Ukraina. Teren jest w pełni uzbrojony. Znajdują się tutaj min.: sieć wodno-kanalizacyjna, burzowa, energetyczna, gazowa, ciepłownicza oraz oświetlenie LED, system odgromowy, farma ogniw fotowoltaicznych, nowe drogi, chodniki i ścieżki rowerowe. Inwestorzy mogą korzystać z ulg podatkowych zarówno w podatku dochodowym jak i w podatku od nieruchomości ponieważ Park znajduje się na terenie SSE Euro – Park Mielec – mówi Waldemar Pijar, sekretarz Powiatu, koordynator projektu PNT „Rzeszów – Dworzysko”.

Przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc Starostwa w bardzo szerokim zakresie. Oprócz standardowych działań związanych z oferowaniem działek inwestycyjnych, mogą liczyć także na pomoc w pozyskiwaniu środków finansowych, w tym z Unii Europejskiej oraz przy wydawaniu warunków przyłączeniowych do sieci infrastruktury technicznej znajdującej się na terenie Parku
Piotr Wróbel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *