News will be here

Zakup i remont nowego mieszkania – jak zdobyć środki finansowe?

Zakup i remont nowego mieszkania

Kupno własnego „M” jest zwykle związane z wizytą w banku, badaniem zdolności kredytowej i niecierpliwym oczekiwaniem na rozpatrzenie wniosku o kredyt. Pieniądze są jednak potrzebne nie tylko na zapłatę dla sprzedającego, ale też na remont czy wyposażenie nieruchomości. Podpowiadamy, co zrobić, aby móc pozwolić sobie na zakup własnych czterech kątów i jednocześnie zdobyć środki na ich urządzenie.

Potrzebujesz większej kwoty na zakup nieruchomości? Nie obejdziesz się bez kredytu hipotecznego

Kredyt hipoteczny do często jedyna szansa, aby móc stać się właścicielem nieruchomości. Aby go otrzymać, musisz:

  • mieć odpowiedni wysoki wkład własny – w zależności od banku potrzebujesz kwoty w wysokości od 10 do 20% wartości mieszkania, aby już wkrótce stać się jego właścicielem. Reszta środków potrzebnych na zakup będzie pochodzić z kredytu bankowego;
  • mieć zdolność kredytową – czyli zarabiać tyle, aby móc pozwolić sobie na spłatę rat;
  • mieć nieskazitelną historię finansową – będziesz atrakcyjnym klientem dla banku, jeżeli wcześniej nie zdarzyło ci się zwlekać z zapłatą rat za inny kredyt, spłaceniem pożyczki czy opłatami za czynsz i media.

Bank prawdopodobnie udzieli ci wtedy kredytu na wysoką kwotę, której spłata będzie rozłożona na wiele lat. Jednak w zamian za to ustanowi na twojej nieruchomości hipotekę. Będzie to jego zabezpieczenie na wypadek, gdybyś przestał spłacać kredyt – w ostateczność będzie mógł on wtedy przejąć twoje mieszkanie.

Remont mieszkania – jak go sfinansować?

Jesteś świeżo upieczonym właścicielem mieszkania z rynku pierwotnego? Oznacza to kolejny wydatek – taką nieruchomość trzeba urządzić niemal od zera. To samo dotyczy tych, którzy zdecydowali się na zakup własnego „M” z rynku wtórnego i czeka ich generalny remont.

Kredyt hipoteczny, który został zaciągnięty, aby kupić nieruchomość, nie może być wydany na inny cel. Ponadto po jego uruchomieniu pożyczone pieniądze zwykle trafiają bezpośrednio na konto sprzedającego. Środki na materiały budowlane, meble, sprzęt AGD trzeba zdobyć z innych źródeł. Rozwiązania są dwa – można (o ile pozwala na to zdolność kredytowa):

  • zaciągnąć kolejny kredyt hipoteczny – będzie to związane z dodatkowym wpisem hipoteki w księdze wieczystej. Jednak jego spłata może być rozłożona na wiele lat;
  • wnioskować o kredyt gotówkowy – ranking ofert znajdziesz na https://finanse.rankomat.pl/kredyty/gotowkowe/. W ten sposób potrzebne ci pieniądze szybko pojawią się na twoim koncie. Pamiętaj jednak, że kredyt gotówkowy jest zwykle wyżej oprocentowany niż hipoteczny, a okres jego spłaty to maksymalnie 10 lat;
  • wziąć kredyt hipoteczny na dom i remont – to sposób na to, aby sfinansować zakup mieszkania oraz pożyczyć pieniądze na jego urządzenie – w ramach zawarcia jednej umowy kredytowej.

Oferta kredytów hipotecznych jest szeroka, o czym możesz przekonać się, zaglądając na https://finanse.rankomat.pl/kredyty/hipoteczne/. Biorąc na siebie takie zobowiązanie, zastanów się, za co urządzisz lub wyremontujesz kupione mieszkanie. Zadbaj o to, aby zaciągnięta finansowanie nie wyczerpywało limitu twojej zdolności kredytowej. W ten sposób będziesz mógł liczyć na kolejną pożyczkę z banku, dzięki której wyposażysz i zaaranżujesz mieszkanie.

 

Materiał zewnętrzny.