News will be here

Kreatyna – o czym należy pamiętać przy suplementacji kreatyną?

kreatyna

Osoby aktywne fizycznie korzystają z różnego rodzaju suplementów i odżywek. Bardzo popularna od wielu lat jest kreatyna. To związek chemiczny, który wspomaga regenerację organizmu po treningu. Jednak by jej zażywanie przynosiło jak najlepsze efekty, należy pamiętać o kilku kwestiach. Zobaczmy więc, na czym dokładnie polega działanie kreatyny i jak ją prawidłowo stosować.

Jak dokładnie działa kreatyna?

Aminokwas, znany sportowcom jako kreatyna, odpowiada w ludzkim organizmie za regenerację tkanek oraz działa jak magazyn energii. Człowiek może czerpać z niego w przypadku intensywnego wysiłku fizycznego. Kreatyna wspomaga także odnowę cząsteczek ATP, które służą jako nośniki energii. Dbanie o właściwy poziom tej substancji w organizmie sprawia, że jest on bardziej wydolny, a człowiek staje się zdolny do większego wysiłku fizycznego. Dlatego też jest to suplement popularny wśród sportowców, którym zależy na osiąganiu jak najlepszych wyników.

Warto pamiętać o tym, że nasz organizm sam z siebie produkuje kreatynę. Jest ona przechowywana głównie w mięśniach oraz w ścięgnach. Jest też obecna w takich narządach jak mózg, wątroba i nerki. Przyjmowanie suplementów z kreatyną jest bezpieczne i ma pozytywny wpływ na całe ciało. Wpływa pozytywnie na rozbudowę beztłuszczowej tkanki mięśniowej, na czym zależy wielu sportowcom.

O czym musisz pamiętać, przyjmując kreatynę?

Jeśli chcesz osiągać zadowalające wyniki w sporcie dzięki suplementowaniu kreatyny, to musisz pamiętać o kilku kwestiach odnośnie jej prawidłowego przyjmowania. Produkt ten dostępny jest w wygodnej formie tabletek, ale wiele osób zaleca przyjmowanie proszku, który rozpuścisz bez problemu w letniej wodzie. Możesz też łączyć ją z sokiem (z wyjątkiem soków cytrusowych, ponieważ kreatyna szybko traci swoje właściwości w kwaśnym środowisku), ale zdecydowanie nie korzystaj z mleka. Istnieją różne opinie na temat tego, w jakich porach należy kreatynę przyjmować – jedni robią to rano, a inni wieczorem, przed lub po treningu. Wiele osób spożywa ją przed śniadaniem, na pusty żołądek, by zwiększyć jej wchłanianie.

Suplement przyjmowany jest w różnych dawkach, w zależności od celu oraz od doświadczenia danej osoby. W celu właściwego nasycenia organizmu kreatyną należy ją regularnie suplementować przez kilka tygodni. Aktualnie popularne jest przyjmowanie jej w dwóch dawkach w ciągu dnia, aż do uzyskania wysycenia. Oczywiście należy także pamiętać o dobraniu właściwej dawki do własnej masy ciała.

Postaw na najlepsze suplementy ze sklepu dla sportowców

Gdy wiesz już, w jaki sposób przyjmować suplementy, zastanów się, gdzie najlepiej się w nie zaopatrzyć. Sprawdź sklep dla sportowców, w którym wybierzesz i zakupisz produkty wysokiej jakości, dobrze przyswajające się i pozwalająca na osiągnięcie oczekiwanych efektów. Na przykład kreatyna Activlab to bezpieczny, skuteczny suplement, z którym poprawisz jakość swoich treningów oraz uzyskasz wymarzoną sylwetkę. Dostępny jest on także w przystępnej cenie. Zamów produkt, dzięki któremu szybciej zregenerujesz się po treningu i zyskasz więcej energii, z pomocą której rozbudujesz swoją tkankę mięśniową.

Materiał zewnętrzny.