News will be here

Jak udekorować mieszkanie na babskie „pępkowe”?

Przyjście na świat nowego członka rodziny to prawdziwa rewolucja. Tak ważne wydarzenie wymaga więc odpowiedniej oprawy. Dlatego – z roku na rok – coraz większą popularnością w Polsce cieszy się amerykańskie baby shower. Organizując imprezę, przyszłe mamy powinny postawić na oryginalne i niesztampowe rozwiązania. W pamięci zapadną na pewno unikatowe, własnoręcznie przygotowane dekoracje. Nie ma bowiem piękniejszej pamiątki od tej, w której wykonanie wkładamy nie tylko energię, lecz także serce.
Baby shower organizuje się tuż przed rozwiązaniem. To czas, kiedy przyszła mama może spotkać się
z przyjaciółkami i koleżankami. Po porodzie aktywność towarzyska zostanie bowiem na jakiś czas ograniczona. Taka impreza musi być więc wyjątkowa! Ważna – oprócz obecności bliskich, pysznego jedzenia i prezentów, jest także towarzysząca przyjęciu „otoczka”. Aby odpowiednio przygotować się na tę uroczystość, najlepiej poszukać oryginalnych rozwiązań, dzięki którym przyjęcie będzie inne niż wszystkie. Istnieje mnóstwo motywów dekoracyjnych lub pomysłów utrzymanych w duchu „do it yourself”.

Kolorowo i niesztampowo
Dekorując dom, warto wybrać motyw przewodni wydarzenia. Może to być jeden – główny kolor lub bohater bajki czy kreskówki. Dzięki temu dobór girland, balonów, serpentyn czy innych dodatków
(np. serwetek i świeczek) stanie się prostszy oraz spójny z wizją całego przyjęcia. Zadbajmy jednak, aby wymienione wyżej elementy nie dominowały, tylko wzajemnie się uzupełniały. Kiedy mamy już „podstawowe gadżety”, pora na coś naprawdę wyjątkowego. Elementem dekoracyjnym, który z pewnością pozytywnie zaskoczy wszystkie uczestniczki imprezy, będą ubranka maluszka w niecodziennym entourage. W centralnym miejscu w mieszkaniu należy rozwiesić rzemyk, żeby potem – na jego całej długości, przy pomocy spinaczy – zaczepić kolorowe sukienki, śpioszki i body. Tak przygotowana dekoracja będzie witać gości i przypominać im o nowym członku rodziny.

Ozdoby już „na wejściu”
Czymś, co z pewnością na twarzach zebranych wywoła niemałe zaskoczenie, będzie zawieszony na drzwiach wianek. Jednak zamiast polnych kwiatów czy róż, do jego wykonania użyć należy… pieluszek! Na kawałku kartonu – za pomocą cyrkla bądź dużego talerza odrysowujemy dwa okręgi – jeden mniejszy, drugi większy. Następnie je wycinamy, by uzyskać pierścień (szer. 5 cm), na który później nakleimy pieluszki. Możemy użyć do tego także gotowych gadżetów, np. okrągłych ozdób z drewna. Zanim jednak do tego dojdzie, „koło” należy pomalować. – Świetnie sprawdzą się w tym przypadku emalie Śnieżka Moje Deko. Mała puszka farby lub kolorowy spray z drobinkami złota czy srebra potrafi zdziałać cuda – zmienić zwykłą rzecz w wyjątkową – mówi Anna Szymaszek, Specjalista ds. PR Produktowego w FFiL Śnieżka SA. Tak, w szybki i efektowny sposób przejdziemy do kolejnego etapu tworzenia ozdoby na baby shower, czyli naklejenia lub zamocowania za pomocą zszywek zawieszki. Następny krok to zwinięcie pieluszek w rulonik i obwiązanie ich gumką recepturką. „Zawiniątka” owijamy kolorową, szeroką tasiemką. Później przyklejamy je klejem lub dwustronną taśmą do pomalowanego wcześniej pierścienia. Ostatni etap to zamocowanie ozdobnej kokardy i zawieszenie „wianka” na drzwiach mieszkania bądź na żyrandolu. Przygotowana w ten sposób dekoracja jest zarówno atrakcyjna, jak i użyteczna. Pieluszki bowiem będzie można jeszcze wykorzystać.

Alfabet miłości i kreatywności
Czymś, co podbije serca nie tylko przyjaciółek przyszłej mamy, lecz także maluszka, jak już pojawi się na świecie, będą drewniane literki z jego imieniem. Warto więc poświęcić dłuższą chwilę, aby za ich pomocą przyozdobić mieszkanie. Możemy zamówić je u stolarza bądź zakupić w Internecie, a później pięknie ozdobić. – Każdą z literek warto pomalować na inny kolor, używając do tego emalii Śnieżka Moje Deko. Przyda nam się do tego mały pędzelek bądź wałek. Gdy powłoka wyschnie, możemy literki dodatkowo udekorować, np. w złote kropki lub kreski. Wystarczy zaopatrzyć się w metaliczny spray z tej samej kolekcji, przyłożyć szablon z wzorem i spryskać drewnianą ozdobę – podpowiada Anna Szymaszek. Emalie dostępne są w opakowaniach o pojemności 125 ml i 200 ml, a spraye – 150 ml. Tak wykonaną ozdobę łączymy ze sobą za pomocą ozdobnego sznurka czy wstążki i zawieszamy w wybranym miejscu w domu, np. nad łóżeczkiem.

Od serca, dla serca
Kiedy dom jest już przygotowany na prawdziwe baby shower, czas pomyśleć też o gościach. Przyszła mama i jej dziecko zostaną zasypane prezentami. Miłym akcentem byłby więc osobisty podarunek wręczony zaproszonym osobom. W tym przypadku najlepiej sprawdziłaby się własnoręcznie wykonana pamiątka, która nie tylko będzie przypominała o mającym nadejść radosnym wydarzeniu, lecz także stanie się funkcjonalnym dodatkiem do wystroju wnętrz mieszkań naszych przyjaciółek.
Dobrym pomysłem może być wykonanie pięknej ramki – tchniemy w nią nowe życie za pomocą złotego sprayu z efektem diamentu.
Przygotowanie imprezy, która zapadnie w pamięć bliskim osobom wymaga dużej kreatywności. Przy aranżacji domu i przygotowywaniu atrakcji na przyjęcie, warto o pomoc poprosić przyjaciółki. Będzie to dodatkowa okazja do spędzenia wspólnego czasu oraz prawdziwa kopalnia nietypowych i zaskakujących pomysłów. Wszystko po to, aby należycie i „z przytupem” przygotować się na przyjście na świat nowego członka rodziny!
Melania Wojas

One Comment

  1. […] Dekorując dom, warto wybrać motyw przewodni wydarzenia. Może to być jeden – główny kolor lub bohater bajki czy kreskówki. Dzięki temu dobór girland, balonów, serpentyn czy innych dodatków (np. serwetek i świeczek) stanie się prostszy oraz spójny z wizją całego przyjęcia. Zadbajmy jednak, aby wymienione wyżej elementy nie dominowały, tylko wzajemnie się uzupełniały. Kiedy mamy już „podstawowe gadżety”, pora na coś naprawdę wyjątkowego. Elementem dekoracyjnym, który z pewnością pozytywnie zaskoczy wszystkie uczestniczki imprezy, będą ubranka maluszka w niecodziennym entourage. W centralnym miejscu w mieszkaniu należy rozwiesić rzemyk, żeby potem – na jego całej długości, przy pomocy spinaczy – zaczepić kolorowe sukienki, śpioszki i body. Tak przygotowana dekoracja będzie witać gości i przypominać im o nowym członku rodziny. więcej na http://www.bezale.pl […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *