Błędy językowe w CV,mediach społecznościowych

Nie ma nic gorszego jak wysłać swoje CV z błędami. Co pomyśli sobie o nas pracodawca? Czy rekruter rozpatrzy naszą kandydaturę? Nawet starając się o pracę na stanowisku fizycznym warto zaprezentować się od jak najlepszej strony. Nawet jak zostaniemy przyjęci na niższe stanowisko, to pracodawca zawsze będzie miał nas za niedouczonych i zanim pozna się na zaletach to tak właśnie  będzie do nas podchodził.
Wypowiadając się w mediach społecznościowych warto zwracać uwagę na pisownię. Nie powinniśmy zamieszczać wpisów z błędami.
Najwięcej jest ich jednak na Facebooku. Jeśli dodajemy wpis, który ma zachęcić pracodawcę do zatrudnienia naszej osoby to szanse maleją jeśli we wpisie zamieścimy błędy ortograficzne lub stylistyczne.

Artykuły, komentarze w mediach społecznościowych są częściowo naszą wizytówką. Jesteśmy autorami i wypada znać zasady pisowni rodzimego języka. Jeśli dodajemy komentarz to zwracajmy uwagę na sens tego o czym piszemy. Wypowiadajmy się z sensem.
Obok Facebooka błędy są w postach na Twitterze, komentarzach do artykułów na portalach. Zanim zamieścimy jakikolwiek komentarz, sprawdźmy czy jest zachowana poprawna polszczyzna. Chcemy być pozytywnie odbierani przez Internautów, więc zadbajmy o nasz wizerunek.
AM

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *