Jak wyglądać młodziej? Zmień makijaż

Która z nas nie chce wyglądać na mniej lat niż jej kalendarz pokazuje? Z tym problemem borykają się niemal wszystkie kobiety powyżej 50 lat. Co zrobić, gdy „czas nas posunął”? Zacznijmy od makijażu. Zastosowanie kilku prostych sposobów poprawi nasz wygląd i samopoczucie.

Zbyt wyrazisty i nieumiejętnie wykonany makijaż może dodać Ci lat. makijaż-uroda-oczy-kobietaJeśli więc chcesz wyglądać młodziej i promienniej, poznaj kilka prostych sztuczek i spróbuj stosować je na co dzień. Subtelny makijaż jest szczególnie mile widziany wiosną oraz latem. Dlatego jeśli do tej pory malowałaś się dość mocno, to doskonały moment, by zmienić nawyki.

Przed makijażem nawilż skórę
Zawsze o tym pamiętaj! Z pomocą przychodzi krem liftingujący, który odbija światło i nadaje naszej cerze blasku.
Koniecznie dobierz właściwy kolor podkładu
Istotne jest, żeby był jaśniejszy od karnacji. Odpowiednią ilość rozprowadź na policzkach, czole, nosie i brodzie. Nada on twarzy kobieta-krem-makijażświeżości i urok. Na kości policzkowe nałóż róż w odcieniu łososia lub brzoskwini dla ożywienia wyglądu. Unikaj wyrazistych kolorów, gdyż uwydatnią niedoskonałości cery.

Dobierz odpowiedni cień do oczu
Zalecamy kolor jasny i lekko przygaszony: pudrowego różu, brzoskwini lub café latté, Pędzel idealnie rozetrze cienie. Zbyt wyrazisty i nieumiejętnie wykonany makijaż podkreśli Twój wiek. Aby wyglądać młodziej stosuj delikatny makijaż.

Blade usta nie dodają urody
kobieta-uroda-ustaZ biegiem lat usta robią się coraz jaśniejsze, dlatego powinnaś je podkreślić konturówką. Najlepsza jest satynowa albo matowa w naturalnym odcieniu ust. Błyszczyk optycznie je powiększy.

Popraw też brwi
Naturalnie wyglądające muszą być wygięte w delikatny łuk. Nie zrób z nich cienkiej kreski. Bardzo jasne warto delikatnie przyciemnić henną w kolorze brązowym. Nie maluj ich na czarno.

Zrezygnuj z permanentnego makijażu
Jest mocno widoczny i nie wygląda naturalnie. Wskazane jest jedynie omalowanie brwi tzw. metodą piórkową (odtworzenie kolejno każdego włoska). Zabieg daje imponujący efekt.
arka

You may also like...

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *