Kawa na zdrowie i urodę

Przeprowadzono już wiele badań dotyczących kofeiny i jej wpływu na zdrowie – m.in. badania Światowej Organizacji Zdrowia. Niektóre z nich wykazały, że picie kawy wpływa pozytywnie na organizm np.: może zmniejszać ryzyko zachorowania na raka, wydłużać długość życia i dostarczać antyoksydantów.
O 10 % jest niższe ryzyko śmierci wśród osób regularnie pijących kawę niż w przypadku tych niepijących, a dodatkowo osoby należące do pierwszej grupy mają lepsze ciśnienie krwi. Ostatnie publikacje naukowe wykazały, że kofeina, a także plewy kawy i ich ekstrakty dzięki ich właściwościom, są coraz częściej wykorzystywane do produkcji kosmetyków.

Kawa spożywana z umiarem jest dobra dla zdrowia, ale miłośnicy tego napoju mają jeszcze więcej powodów do zadowolenia – kawa wpływa bowiem korzystnie także na skórę. Jak to możliwe?

Jest bogatym źródłem antyoksydantów. Wolne rodniki szkodzą zdrowiu i urodzie uszkadzając skórę. Jednakże, przeciwutleniacze z kawy chronią ją i wzmacniają jej naturalną ochronę. Badania wykazały, że ekstrakty z ziaren kawy oszczędzają energię komórek skóry.

Zalety kawy:
Chroni przed silnymi promieniami słonecznymi
Promienie UVB są szkodliwe i prowadzą do skomplikowanych i zagrażających życiu chorób skóry. Kofeina może chronić ją przed czynnikami rakotwórczymi promieni ultrafioletowych.

Sprawia, że skóra staje się gładka i promienna
Ze względu na swoje właściwości, kawa odgrywa kluczową rolę w zwiększonej produkcji kolagenu, co prowadzi do większej elastyczności skóry.

Kawa poprawia krążenie
Wspomaganie krążenia krwi sprawia, że skóra staje się zdrowsza i wzmocniona, skutecznie zmniejszają się też jej obrzmienia. Można się ich pozbyć także przykładając kawowe kostki z lodu.

Oprócz picia, kawę można wykorzystywać do poprawy wyglądu skóry i włosów. Poniżej kilka wskazówek typu “zrób to sam”:

Kawa stosowana jako peeling oraz środek na opuchnięte oczy
Dzięki wysokim właściwościom przeciwutleniającym, kawa poprawia krążenie, a także zmniejsza obrzmienia i opuchliznę. Pomaga obkurczać naczynia krwionośne i zmniejsza opuchliznę oczu. Po zaparzeniu kawy, nie wyrzucaj fusów, lecz odczekaj, aż ostygną. Nanieś je pod oczy i okolice powiek na kilka minut, a następnie opłucz twarz zimną wodą.

Kawa – peeling na skórę głowy
Pół filiżanki mielonej kawy wcieraj przez dwie minuty w skórę głowy. Następnie umyj włosy szamponem i odżywką, których zazwyczaj używasz. Taki peeling pozwoli pozbyć się pozostałości po kosmetykach i usunąć nadmiar martwego naskórka.

Kawa – peeling do twarzy
Wypróbuj naturalnego peelingu, mieszając kawę mieloną, brązowy cukier oraz oliwę. Wymieszane dokładnie składniki, rozmasuj na twarzy okrężnymi ruchami. W ten sposób pozbędziesz się martwego naskórka.
źródło: newsrm.tv

You may also like...

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *