News will be here

Potrzebujesz aluminium lub stali na wymiar?

Cięcie i spawanie aluminium i stali

Potrzebujesz aluminium lub stali na wymiar, by zrobić mebel, podstawkę pod doniczkę, dekoracje czy opakowanie? A może jakiś element uległ uszkodzeniu i chcesz go naprawić? Nic prostszego, możesz zamówić materiał o właściwych wymiarach.

Jakie przedmioty można wykonywać z aluminium i stali?

Aluminium i stal to materiały, które sprawdzają się w wielu sytuacjach. Powstają z nich konstrukcje, garaże, ogrodzenia, furtki, ławki do ogrodu, pergole, paleniska, grille, balustrady, barierki, poręcze, okna, drzwi, schody, kolumny i balustrady. W garażu czy w piwnicy można tworzyć wiele innych przedmiotów, co jest doskonałym pomysłem. Majsterkowanie jest czystą przyjemnością, a co więcej modele są niepowtarzalne, idealnie dopasowane do pomieszczenia.

Artystyczne przedmioty z aluminium i stali od dawna stały zdobią domy, mieszkania, gabinety, balkony i ogrody. Wytwarzanie są zegary ścienne, ozdobne kinkiety, lampy sufitowe, lampki stolikowe, donice i wazony, a nawet ramy do dzieł sztuki, obrazów oraz fotografii. Bardzo modna w ostatnim czasie jest biżuteria ze stali i aluminium.

Jeśli masz zdolności artystyczne, możesz wykonywać nawet rzeźby.  Na tym nie kończą się możliwości trwałych i odpornych na korozję materiałów. Możesz bowiem wyprodukować nowoczesne i eleganckie meble w stylu minimalistycznym, rustykalnym, industrialnym lub loftowym.

Jakie można wykonać meble z aluminium i stali?

Pierwszym krokiem jest zamówienie materiału. Firma Pro-Parts oferuje cięcie aluminium i stali na wymiar.

Aby stworzyć: stół dla DJ’a z uchwytami i kółkami, kuchenny z pólkami i szafkami, do jadalni, biurko, stolik kawowy. Mając docięte elementy, zrobisz też fotele, sofy, krzesła i taborety, które później obijesz tkaniną. Doskonale sprawdzają się w mieszkaniu, domu jednorodzinnym i letniskowym oraz na działce rekreacyjnej, a nawet na tarasie i w altanie. Powstaną oryginalne meble ogrodowe i pokojowe.

Ze stali i aluminium możesz wykonać huśtawki i bujaki, trampolinę, zjeżdżalnię dla dzieci oraz leżaki i fotele bujane dla dorosłych do ogrodu. Tak naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia. Jesteśmy w stanie przygotować bardzo różne zamówienia. – mówi Marcin Siemiątkowski z Pro-Parts Kalisz

Szafki, komody, regały i półki z aluminium lub stali znajdują swoje miejsce w projektach architektów wnętrz. Wyposażają kuchnie, łazienki, sypialnie i przedpokoje mieszkań, apartamentów, domów jednorodzinnych oraz gabinetów. W garażu, piwnicy, magazynie oraz w warsztacie znajdują zastosowanie ze względu na wytrzymałość wyposażenia, co jest zasługą materiałów i procesów produkcyjnych.

Choć meble pełnią wiele różnych funkcji, mają różne zastosowanie, wyglądają na tyle ciekawie, że nikomu nie przyjdzie do głowy, że wykonałeś je z aluminium czy stali. Wiele mebli barowych powstało właśnie z tych materiałów jak np.: stoły i krzesła barowe, barki, regały na alkohol etc.

Dlaczego dziś popularne są meble i dekoracje do wnętrz z aluminium lub stali? Pierwszym powodem jest obecny trend. Mamy wiele styli, w które wpisuje się tego typu wyposażenie. Drugim, to niepowtarzalność przedmiotów, szczególnie wykonywanych własnoręcznie.

Jak tworzyć przedmioty z aluminium i stali?

Jeśli myślisz o wykonaniu szafki czy dekoracji, potrzebujesz aluminium lub stali na wymiar, ponieważ samodzielnie nie wytniesz elementów z blachy. W wygodny sposób możesz zamówić w Pro-Parts Kalisz: pręty aluminiowe, rurki, kątowniki, ceowniki, płaskowniki itp.  w dowolnym rozmiarze.

Zlecisz też wywiercenie otworów, dzięki czemu możesz sam skręcić meble, huśtawki czy dowolny przedmiot. Następnie nakładasz dowolny kolor farby, która dodaje wyjątkowości. Dostarczymy wszystkie elementy aluminiowe i stalowe, pocięte według podanych wymiarów – tłumaczy ekspert z Pro-Parts.

Jeśli nie potrzebujesz aluminium lub stali na wymiar, ale stół DJ, warsztatowy, szafkę czy barierkę, możesz zamówić również gotowy produkt, według własnego projektu. Mając pytania, skontaktuj się telefonicznie lub wyślij e-mail, na stronie https://pro-parts.pl/ znajdziesz dane kontaktowe, ale też wiele innych informacji.

Dlaczego warto zamawiać na wymiar sejfy, drążki do szaf, szafki i stoły z aluminium oraz ze stali? Z powodzeniem można je dostosować na małych pomieszczeń, a poza tym spełniają wszystkie oczekiwania użytkowników. Aluminium i stal można łączyć z innymi materiałami, m.in. z drewnem.
AM