News will be here

Jaki rodzaj baterii umywalkowej wybrać?

bateria umywalkowa

Chyba nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie funkcjonalnej łazienki bez baterii umywalkowej. Odgrywa ona niezwykle ważną rolę, a dobrze dobrana, może być również ciekawą ozdobą wnętrza. Rodzajów baterii umywalkowych jest wiele. Jeśli zastanawiasz się jaki model będzie najbardziej odpowiedni — koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

Eleganckie stojące baterie umywalkowe

Jednymi z najczęściej spotykanych baterii w domach polaków są te stojące. Montowane są one w otworze na rancie umywalki lub na blacie. Ze względu na sam sposób montażu oraz miejsce styku umywalki czy blatu z baterią, uznawane są za problematyczne podczas czyszczenia. Oczywiście łatwiej jest utrzymać w porządku baterie np. baterie ścienne. W przypadku modeli sztorcowych ważna jest systematyczność. Dzięki niej miejsce styku nie pokryje się mało estetycznym osadem.

Do zalet baterii sztorcowych należy z całą pewnością sposób ich montażu. O ile otwór w umywalce czy blacie jest przygotowany, nie powinien sprawić on zbyt wielu trudności. Modele stojące pasują praktycznie do każdej umywalki. Sprawdzą się dobrze w przypadku tych meblowych, wpuszczanych w blat czy ostatnio bardzo popularnych — nablatowych. Kolejnym ich atutem jest to, że zazwyczaj sprzedawane są w zestawie razem z automatycznymi korkami, które są praktyczne i bardziej estetyczne, niż te gumowe.

bateria z umywalką

Baterie umywalkowe do montażu ściennego

Jak podaje sklep LazienkiABC.pl z każdym rokiem coraz większym zainteresowaniem cieszą się baterie umywalkowe ścienne. Modele, które znajdują się na rynku, mogą różnić się od siebie pod kątem designu, kolorystyki, ilości uchwytów, wielkości czy długości wylewki. Wiele osób decyduje się na nie ze względu na duży komfort użytkowania ich. Obrotowa wylewka pozwala na łatwiejsze mycie powierzchni umywalki, a także na wykonanie szeregu czynności.

Ten rodzaj baterii nie tylko spotkać można w prywatnych domach, ale także i miejscach użyteczności publicznej. Chociaż w kinach, galeriach handlowych i wielu innych miejscach najczęściej spotkać można baterie ścienne bezdotykowe. Są one bowiem nie tylko trwałe, bezproblemowe podczas czyszczenia, ale także i pozwalają znacznie zaoszczędzić ilość zużywanej wody, co w takich obiektach jest nie bez znaczenia. Cena baterii bezdotykowych jest wyższa od tych standardowych, jednak jest to koszt, który zwraca się w postaci niższych rachunków za wodę.

Ekskluzywne baterie podtynkowe do umywalki

Armatura podtynkowa z całą pewnością wyróżnia się na tle innych modeli. Jest ekskluzywna, elegancka i minimalistyczna. Idealnie sprawdza się w łazienkach nowoczesnych oraz takich, w których duży nacisk kładzie się na estetykę. Dobrze dobrana, będzie spełniała swoją funkcję przez wiele lat.

Przed zakupem baterii podtynkowej należy zapoznać się przede wszystkim z jej parametrami technicznymi. To bowiem od nich zależy żywotność urządzenia. Istnieje wiele mitów dotyczących tych modeli. Większość z nich ma niewiele wspólnego ze stanem faktycznym. Nowoczesne baterie podtynkowe są bowiem mniej awaryjne od standardowych modeli. Niektóre części zamienne można wymienić bez wyjmowania ich i kucia ścian.

Artykuł partnera.