News will be here

Sprawdź najlepsze plaże na Majorce i wybierz najlepsze miejsce na urlop

Hiszpania-Majorka, najlepsze plaże

Na hiszpańską wyspę – Majorkę, co roku przybywają spragnieni słońca wczasowicze z całego świata, w poszukiwaniu egzotyki, wyśmienitego jedzenia, relaksu oraz krystalicznie czystej wody. Jednym z największych atutów Majorki są jej zapierające dech w piersiach plaże!

Przeanalizowaliśmy listę plaż dzięki Google Maps wraz z liczbą recenzji i średnią ocen. Wszystkie plaże, które posiadają więcej niż 100 opinii, zostały uszeregowane według średniej oceny odwiedzających i liczby opinii, które otrzymały. Zestawienie w tabeli http://promocjepolska.pl/2022/06/16/najlepsze-plaze-na-majorce-2022/

1. Cala Figuera – 1235 opinii, 4.7/5 gwiazdek
Oficjalnie najlepiej ocenianą plażą na Majorce jest Cala Figuera! Ta piękna plaża znajduje się w północno-wschodniej części wyspy, w zatoce Cap de Formentor. Ta plaża to idealne miejsce na ucieczkę przed tłumami turystów, położona wśród majestatycznych klifów. Cala Figuera to plaża kamienisto – żwirowa, z kilkoma piaszczystymi fragmentami. Najpiękniejszą atrakcją tego miejsca jest krystalicznie czysta woda, idealna, gdy chcemy spróbować snorkelingu.

2. Cala Llombards – 122 opinie, 4.7/5 gwiazdek
Na drugim miejscu w naszym rankingu znajduje się Cala Llombards – wspaniała plaża z jasnym piaskiem na południowo-wschodnim wybrzeżu Majorki. Jest to naturalny raj dla turystów, a plaża ta jest dosyć popularna wśród lokalnych mieszkańców. Cala Llombards jest idealna do pływania i snorkelingu, dzięki bardzo spokojnej wodzie, co wynika z osłoniętego położenia plaży i wręcz transparentnej wody umożliwiającej obserwację podwodnego świata.

3. Caló des Moro – 5978 opinii, 4.6/5 gwiazdek
Caló des Moro jest trzecią najlepszą plażą na Majorce. To plaża położona w południowo-wschodnim zakątku Majorki, zaledwie 6 kilometrów od Santanyi, małego, uroczego miasteczka, które jest popularnym celem podróży ze względu na swój balearski urok. Caló des Moro jest ukryta w zatoce, którą otaczają imponujące białe klify. Dość odległe położenie plaży od obiektów turystycznych sprawa, że jest to plaża z limitowanymi udogodnieniami, za to dzięki płytkiej i spokojnej wodzie jest to odpowiednie miejsce dla rodzin z dziećmi.

4. Cala Mesquida – 5405 opinii, 4.6/5 gwiazdek
Tuż za podium znajduje się Cala Mesquida, położona w dużej, pięknej zatoce w północno-wschodniej części wyspy. Zatoka ma około 0,5 km długości i 150 metrów szerokości, otoczona jest wspaniałymi wydmami i skałami. Ta plaża z drobnoziarnistym, białym piaskiem i wspaniałą turkusową wodą jest popularna wśród miejscowych i doskonale nadaje się do nurkowania. W sezonie można tu znaleźć wszystkie plażowe udogodnienia: płatne leżaki, toalety, bary i zespół ratowniczy. Jeśli szukasz bardziej spokojnej miejscowości wypoczynkowej, ta okolica jest doskonałym wyborem. Ciekawymi miejscami do odwiedzenia w pobliżu są historyczne miasta Arta i Capdepera.

5. Cala Agulla – 3804 opinie, 4.6/5 gwiazdek
Tuż obok Cala Mesquida, znajduje się równie piękna, ale bardziej popularna plaża Cala Agulla. Cala Agulla znajduje się około 2 km od Capdepera, w północno-wschodniej części Majorki. Wyjątkowość Cala Agulla polega na tym, że została ona kilkakrotnie wyróżniona Błękitną Flagą, co oznacza, że spełnia najwyższe wymogi bezpieczeństwa. Każdy może tu popływać w turkusowej wodzie, cieszyć się piaszczystym otoczeniem i skalistym krajobrazem. Miejsce to jest wyjątkowo przyjazne dla rodzin ze względu na płytką wodę, dyżury ratowników i dostępność leżaków, parasoli, toalet. Po kąpieli słonecznej, możesz odpocząć w cieniu w pobliskiej restauracji lub wybrać się na spacer po lesie.

Holidu, wyszukiwarka domów i apartamentów wakacyjnych, przeanalizowała dane z Google Maps, aby dowiedzieć się, które plaże na Majorce są najlepiej oceniane, a tym samym dostarczyć inspiracji na tegoroczne wakacje. Cały ranking TOP 10 można znaleźć tutaj: https://www.holidu.pl/mieszkania-wakacyjne/hiszpania/majorka#najlepsze-plaze
Maja Trębicka