News will be here

Esperal Piaseczno blokuje prawidłowe trawienie alkoholu

Alkohol to używka, która jest najpowszechniejszą wśród innych używek, tuż obok nikotyny czy kofeiny. Spożywanie alkoholu rozpoczynamy często już w bardzo młodym wieku i kontynuujemy tę praktykę przez całe swoje życie. Szacuje się, że około 2,5 miliona Polaków ma problemy z nadużywaniem alkoholu, a prawie 4 miliony osób żyją w domach, w których występuje problem alkoholowy. Dane te są porażające i z każdym rokiem liczby te wzrastają. Ogólna dostępność alkoholu oraz jego niewygórowane ceny powodują, że coraz łatwiej nam po niego sięgnąć, co może być opłakane w skutkach.

Choroba alkoholowa rozwija się etapami, a jej początki są przeważnie niemożliwe do wykrycia. Niestety, zorientowanie się na późniejszych etapach uzależnienia powoduje, że jego leczenia jest bardziej skomplikowane i wymaga poświęcenia większej ilości czasu, należy pamiętać jednak, że nie ma takiego przypadku uzależnienia, którego nie dałoby się wyleczyć.

Jak działa wszywka alkoholowa Piaseczno?

Esperal Piaseczno to metoda awersyjna, która wspiera leczenie alkoholizmu. Co oznacza, że jest awersyjna? Jej działanie wywołuje niechęć, lęk lub wstręt przed alkoholem, co skutkuje pozostaniem w trzeźwości przez cały czas jej działania. Dzięki temu osoba uzależniona może rozpocząć dalsze leczenie alkoholowe, które wymaga stałej trzeźwości.

Za działanie wszywki alkoholowej odpowiada substancja czynna zawarta w tabletkach. Substancja ta nazywa się Disulfiram i blokuje prawidłowe działanie enzymu odpowiedzialnego za metabolizm alkoholu etylowego w ciele człowieka. Zablokowanie metabolizmu etanolu, powoduje jego nagromadzenie się w ciele pacjenta, a co za tym idzie, zaczynają pojawiać się objawy przypominające ostre zatrucie alkoholowe. Takie działanie występować będzie za każdym razem po spożyciu nawet niewielkiej ilości alkoholu, ale także po spożyciu lub użyciu produktu na bazie alkoholu. Do takich produktów zaliczyć można między innymi płyny do płukania ust, syropy na kaszel, płyny po goleniu, perfumy czy środki dezynfekujące.

Jak długo działa wszywka alkoholowa Esperal?

Nie istnieje jedna i uniwersalna odpowiedź na pytanie o długość trwania wszywki alkoholowej. Okres ten zależny jest od wielu czynników, a także od indywidualnych predyspozycji ciała pacjenta. Na długość jej działania wpływ mają między innymi ilość podanych tabletek, wiek, waga oraz stan zdrowia pacjenta, a także stopień zaawansowania jego uzależnienia od alkoholu. W zależności od różnych czynników, wszywka działa w ciele uzależnionego od ośmiu do nawet dwunastu miesięcy.

W trakcie działania Disulfiramu w ciele za każdym razem, gdy znajdzie się w nim alkohol, uruchamiać będzie się reakcja disulfiramowa, a więc pacjent odczuwał będzie nieprzyjemne skutki swojej decyzji. Reakcja na następuje bardzo szybko, bo już po około 10-15 minutach od spożycia alkoholu i utrzymuje się przez około 4-10 godzin.

Jakie są skutki połączenia Esperalu z alkoholem?

Od razu po umieszczeniu w ciele pacjenta tabletek z Disulfiramem, rozpoczynają one swoje działania i będą reagowały za każdym razem, gdy w ciele pojawi się alkohol etylowy. Warto wiedzieć, że zachowanie abstynencji jest gwarancją niezaburzonego funkcjonowania organizmu, a spożycie jakiejkolwiek ilości alkoholu wywoła opłakane w skutkach objawy, z którymi uzależniony męczyć się będzie przez najbliższe kilka godzin.

Co dzieje się w ciele osoby uzależnionej po spożyciu alkoholu w trakcie działania wszywki? Blokowany zostaje enzym dehydrogenazy, a więc alkohol etylowy nie jest w bezpieczny sposób usuwany z organizmu. Osoba uzależniona zaczyna odczuwać między innymi:

 • ból i zawroty głowy;
 • ból brzucha, nudności;
 • kołatanie serca;
 • skoki ciśnienia tętniczego;
 • lęk i niepokój;
 • ogólne osłabienie formy oraz samopoczucia.

Dodatkowo pojawia się charakterystyczne zaczerwienienie twarzy oaz szyi, a także duszności oraz nadmierne pocenie się. Takie objawy daje napicie się niewielkiej ilości alkoholu, spożycie go w większych ilościach wywołuje poważniejsze objawy, które mogą skończyć się nieprzyjemnie dla uzależnionego. Może dojść do uszkodzenia nerek, układu nerwowego czy wątroby, może nastąpić zawał serca lub zapaść, uzależniony może stracić wzrok, a w ekstremalnych przypadkach nawet życie!

Wszywka alkoholowa Piaseczno – przebieg zabiegu

Zabieg wszycia wszywki alkoholowej to bezpieczna i mało skomplikowana procedura, która jeśli jest przeprowadzona przed doświadczonego w tym temacie lekarza, trwa około pół godziny. Zabieg jest całkowicie bezpieczny dla pacjenta, nie odczuwa on również bólu, a to dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego przed zabiegiem.

Sama procedura przebiega następująco:

 1. podanie znieczulenia miejscowego;
 2. nacięcie skóry na pośladku bądź w okolicy łopatki;
 3. umieszczenie głęboko podskórnie tabletek z Disulfiramem;
 4. założenie szwów na ranę;
 5. założenie opatrunku.

Jak widać, zabieg nie należy do trudnych, nie ma również konieczności, by pacjent pozostawał na noc na obserwację – może bez problemu wrócić do domu po zakończonym zabiegu.

Wszywka alkoholowa Piaseczno – skutki uboczne

Głównymi skutkami ubocznymi wynikającymi z wszycia wszywki alkoholowej Esperal są te skutki, na które narażają się sami pacjenci, łamiąc abstynencję i spożywając alkohol. Objawy zatrucia alkoholowego są bardzo nieprzyjemne i pojawiają się za każdym razem po spożyciu alkoholu. Nie ma możliwości przepicia wszywki, informacje na ten temat to nieprawdziwe informacje, które mogą doprowadzić do opłakanej w skutkach sytuacji.

Bardzo rzadko zdarza się, że samo wszycie wszywki alkoholowej wywołuje skutki uboczne. Jeżeli jednak takowe się zdarzają, są one najczęściej związane z nieprawidłowym dbaniem o ranę pozabiegową, a więc są to zakażenia lub inne tego typu powikłania. Niesamowicie rzadko zdarza się, że organizm odrzuca wszywkę, traktując ją jak ciało obce, którego należy się pozbyć. Jeśli więc pacjent zaobserwuje u siebie niepokojące objawy lub wszywka będzie wywoływać objawy zatrucia alkoholowego mimo braku spożywania alkoholu, należy niezwłocznie udać się do lekarza na konsultację.

W naszym gabinecie https://gabinetchirurgiczny.com/esperal-wszywka-alkoholowa-radom-piaseczno-otwock-wyszkow/  dbamy o to, by zabieg został przeprowadzony w sterylnych warunkach, korzystamy tylko z oryginalnego leku potwierdzonego certyfikatami. Udzielamy także wszelkich informacji dotyczących dbania o ranę po zabiegu, a także wszelkich ewentualnych powikłań wynikających ze spożycia alkoholu etylowego przez osobę uzależnioną w trakcie działania wszywki alkoholowej.

Czy do każdego zabiegu jest wystawiane zaświadczenie ?

Przed przeprowadzeniem zabiegu wszycia wszywki alkoholowej wymagane jest podpisanie pisemnej zgody przez pacjenta. Również po zakończeniu takiego zabiegu pacjent otrzymuje od nas zaświadczenie w formie pisemnej, że przeszedł zabieg wszycia wszywki. W razie potrzeby możemy również wystawić zwolnienie lekarskie na umówiony dzień zabiegu.