News will be here

Jak najszybciej wziąć rozwód?

rozwód

Czy wiesz, że w Polsce każdego roku sądy dają coraz więcej rozwodów? Z reguły rozpad małżeństwa następuje bez orzeczenia o winie i dzięki temu rozwód można otrzymać szybciej.

Czy wiesz, że w Polsce każdego roku sądy dają coraz więcej rozwodów? Z reguły rozpad małżeństwa następuje bez orzeczenia o winie i dzięki temu rozwód można otrzymać szybciej. Sprawdź, co zrobić, żeby zatwierdzić rozwód jak najszybciej i móc rozpocząć „nowe życie”. Dowiedz się, ile przeciętnie trwa sprawa rozwodowa i ile rozpraw jest potrzebnych, aby całkowicie zakończyć małżeństwo.

Rozwód ze wsparciem kancelarii prawnej

Jeśli zdecydowałeś się na wzięcie rozwodu i zależy Ci na czasie, najlepiej rozpocznij współpracę z profesjonalną kancelarią prawną, która przeprowadzi Cię przez każdy etap, od formalnego pozwu aż do oficjalnego zakończenia małżeństwa. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę hasło typu „rozwody kancelaria Częstochowa”, aby uzyskać fachowe wsparcie. Pamiętaj, że już na etapie pisania pozwu rozwodowego można popełnić błędy formalne, które wydłużą czas uzyskania rozwodu.

Rozwód bez orzekania o winie

Najszybciej można otrzymać rozwód w Częstochowie, jeśli ten ma być zatwierdzony bez orzekania o winie i kiedy małżonkowie są zgodni co do rozpadu swojego związku małżeńskiego. Najszybciej otrzymują rozwód również małżeństwa, które nie mają wspólnych dzieci i nie trzeba ustalać kwestii opieki nad małoletnimi.

Ile trwa rozwód?

W Polsce rozwód trwa średnio 1,5 roku, ale wynika to głównie z przepełnienia sądów. Okazuje się, że sprawy rozwodowe to jedne z najczęstszych, jakie odbywają się w sądach. Od momentu złożenia pozwu rozwodowego do pierwszej rozprawy czas oczekiwania wynosi średnio 6 miesięcy. To statystycznie najkrótszy czas na rozwód, jeśli ten jest orzekany już na pierwszej rozprawie. Aby rozwód można było otrzymać naprawdę szybko, prawnicy zalecają przeprowadzenie negocjacji czy mediacji pomiędzy małżonkami, jeśli ci nie mogą dojść do porozumienia.

 

Artykuł powstał na podstawie wiadomości merytorycznych użyczonych przez kancelariakowalski.pl